Soğutucu kullanmak mantıklı mı?

fatihhan11

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Victus16-s0008nt (7Z582EA), AMD Ryzen™ 7 7840HS, NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 8GB
Dostlar Victus laptop alırken yanında soğutucuda almıştım ama bildiğiniz üzere hiçbir etti etmiyor ve fazladan tozlanma yapabiliyor. Bu soğutucuyu fanları çalıştırmadan stant gibi mi kullanmalıyım yoksa stant mı almalıyım, fanlar çalışmadan stant gibi işlev görür mü sonuçta altı stant kadar açık değil ya da ileride laptop ısınmaya başlayınca kullanmak için mi dursun faydası olur mu?

Dostlar Victus laptop alırken yanında soğutucuda almıştım ama bildiğiniz üzere hiçbir etti etmiyor ve fazladan tozlanma yapabiliyor. Bu soğutucuyu fanları çalıştırmadan stant gibi mi kullanmalıyım yoksa stant mı almalıyım, fanlar çalışmadan stant gibi işlev görür mü sonuçta altı stant kadar açık değil ya da ileride laptop ısınmaya başlayınca kullanmak için mi dursun faydası olur mu?
Hiçbir zaman soğutucu olarak faydası olmaz. Her zaman zararı olur, fanlar fazladan toz toplar. Laptopa soğutma olarak fayda etmesini istiyorsanız laptopun altını zeminden havalandırmanız gerekir.

Hiçbir zaman soğutucu olarak faydası olmaz. Her zaman zararı olur, fanlar fazladan toz toplar. Laptopa soğutma olarak fayda etmesini istiyorsanız laptopun altını zeminden havalandırmanız gerekir.

Peki hocam fanlar çalışmadan stant gibi işlev görür mü sonuçta altı stant kadar açık değil.

Peki hocam fanlar çalışmadan stant gibi işlev görür mü sonuçta altı stant kadar açık değil.
Ben de zamanında altında biraz delikler olan bir soğutucu almıştım stant işlevi görsün diye. Hem koltukta vs. otururken masa gibi kullanabilirim diye biraz büyük bir soğutucu almıştım. Onun fanlarını açmadan kullanıyorum altında fanlar için olan delikler ve ayrıyeten paralel şekilde 3 er tane daire şeklinde delik var. Açıkçası aldığım sıcaklık değerlerine bakacak olursam soğutmaya katkısını görüyorum o deliklerin. Yani siz de stant niyetine kullanın bakalım bir yandan değerleri de takip edin. Memnun kalırsanız kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı