Soğutucu neye göre seçilir?

kajizoN

Hectopat
İnternette bir sürü soğutucu var. Bunların benim bilgisayarımla uyumlu olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Neye bakmam gerekiyor?

Anakartınızın çipsetine bakarak uyumluluğunu öğrenebilirsiniz. AM4, 1151 vesaire. Ayrıca kasanızın yüksekliğini de bilmeniz ve uyumlu olduğunu teyit etmeniz gerek. 27Cm yüksekliği olan bir kasaya 28Cm soğutucu takamazsınız atıyorum. RAM'ler ile çakışıyor mu onu da kontrol edin.
Edit: Çipset değil soket.

Herkes iyi güzel demiş ama kasa genişliği de önemli. Kapağı kapatamazsın :) Öyle cüsseli hava soğutucuları var

İntele çok hakim olmadığım için yorum yapamıyorum fakat yardımcı olacak arkadaşlar olacaktır. İşlemci 1155 ve 1155p olarak belirtilmiş google da baktığım zaman, bu belirleyici olduğu için nokta atışı yapacak birilerine ihtiyaç olacak yardımcı olacaklardan.

Herkes gerekli bilgileri yazmış buna ek olarak montaj rahatlığını, ürün içeriğini ekleyebilirim. Montaj rahatlığı işlemcinin macun yenilenmesi gerektiğinde bu işlemi hızlıca gerçekleştirmeni sağlar. Alacağın soğutucunun ürün içeriğinde tek kullanımlık macun olabilir hariçten macun masrafına girmektense bir kaç kullanımlık macun veren kaliteli soğutucu tercih etmekte fayda vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı