Soğutucu önerisi Fx6300, Hyper T4 vs Hyper 103

mathiasbueno

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Cooler Master Hyper T4 Lga775/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am2+Am3/Am3+/Fm1 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar
Cooler Master Hyper 103 Lga 775/1150/1155/1156/1366/2011 & Am2/Am3/Fm1/Fm2 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar

AMD Fx6300, Asus M5A97 ve Gskill Ripjawsx 2x4 gb ram var. Bu soğutuculardan hangisini alırsam ram slotlarını kapatmadan kullanabilirim? Hangisi daha iyi soğutur? İkisi de aynı fiyat. Bu soğutuculardan hangisini almalıyım? Şimdiden teşekkürler.

Not: Kasamın 160 mm soğutucu desteklediği yazıyor sitesinde.
Başka önerileriniz varsa bekliyorum.

@Mustafa Karaoğlu @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Her ikiside güzel soğutucular. Fakat ben olsam biraz daha verip Hyper 212 evo alırdım. Kendim aldım, ürün orijinal kutusunda, tüm parçalar tam şekilde geldi. Garantisi ithalatçı firmanın ama fiyat farkı buna değer bence. 900 rpm de çalışıyor gayet sessiz ve güzel soğutuyor.

Her ikiside güzel soğutucular. Fakat ben olsam biraz daha verip Hyper 212 evo alırdım. Kendim aldım, ürün orijinal kutusunda, tüm parçalar tam şekilde geldi. Garantisi ithalatçı firmanın ama fiyat farkı buna değer bence. 900 rpm de çalışıyor gayet sessiz ve güzel soğutuyor.
Overclock işine girmeyeceğim. Benim için önemli olan sesinin azalması. Fiyat olarak ta en fazla 100 tl ye çıkabiliyorum.

Not: linke şimdi girdim de burası güvenilir mi?

Burasının bu kadar ucuz olmasının nedeni nedir acaba? Peki ram slotlarını falan kapatır mı? Ayrıca boyu kaç mm?

Gitti gidiyor %100 güvenilir bir sitedir. Zaten siz kargo elinize geçtikten sonra ödemeyi onaylıyorsunuz eğer bir sorun teşkil ederse onaylamazsınız ve kargo geri gider. Satıcının dediğine göre kampanya varmış. Benim aldığım link kapandı 20+ ürün vardı ondada satış yapmamış sanma . Ben atx anakart kullanıyorum eğer egzoz fan olarak kullanıcaksan bende ilk ram slotunu kapladı 2 ve 4 ü kullanıyorum şuan :)

Resimde görüldüğü gibi :)

Kasanın yan kapağına nerdeyse değicek şekilde benimkide ama herhangi bir titreme veya sıcaklık sorunu olmadı.Amd x4 965 b.e işlemci kullanıyorum, 2.5 senelik bir sistem. Oyun içi ss aldım bak istersen değerlere.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı