Soğutucu tavsiyesi

393654

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, 17.3 inçlik bir laptopa sahibim. Soğutucu alacağım ve kararsız kaldığım bir konu var: "Vakumlu bir laptop soğutucusu mu alayım, yoksa laptopun altına koyulan bir şey mi alayım?" en iyi siz bilirsiniz tek istediğim laptopu ciddi anlamda soğutması. Bazıları vardır (çoğu böyle aslında) 5-6 derece soğutur; benim istediğim bir 7-10 ve 10 dereceden fazla soğutması fiyatı önemli değil tek istediğim cihazın soğuk kalması.

Vakumlu zarar verebilir ama en iyi performansı vakumlar veriyor. Soğutucu almak yerine cihazı tabandan uzaklaştırırsanız fark görebilirsiniz. Soğutucular yüzeysel soğutma sağlıyor, bileşenlere pek etkisi yok.

Bahsettiğiniz sıcaklık farkları öyle kolay kolay olacak işler değil, bunları yapmak için bir kaç bin daha fiyat istiyorlar sizden. Bunu notebook soğutucusundan beklemeyin, satış sitelerinde de yorumlara yazarlar 10-15 derece diye aldanmayın. Kendim de kullanıyorum laptop daha az fan açıyor daha rahat çalışıyor kesinlikle tavsiye ederim ama istediğiniz gibi bir fark olmayacaktır.

Bahsettiğiniz sıcaklık farkları öyle kolay kolay olacak işler değil, bunları yapmak için bir kaç bin daha fiyat istiyorlar sizden. Bunu notebook soğutucusundan beklemeyin, satış sitelerinde de yorumlara yazarlar 10-15 derece diye aldanmayın. Kendim de kullanıyorum laptop daha az fan açıyor daha rahat çalışıyor kesinlikle tavsiye ederim ama istediğiniz gibi bir fark olmayacaktır.
10 derece şart değil zaten 7-8 de olur; linkte verdiğim 50TL'lik vakumlu soğutucu kaç derece soğutur?

10 derece şart değil zaten 7-8 de olur; linkte verdiğim 50TL'lik vakumlu soğutucu kaç derece soğutur?
Vakumlu soğutucuları pek bilmiyorum fakat kullanım şekli bana ters geliyor o yüzden tercih etmedim. 50 liralık ürün ne denli kaliteli olur ne denli işe yarar bilemem ama çok bir şey beklemeyin. Bu çeşit bir şey alacaksanız da kalitesine dikkat edin cihaza sıkıntı vermesin.

Geri
Yukarı