Soğutucu ve Usb Sorunu

ernu

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün usb 2.0 portlarımda (laptop üzerinde ve soğutucu üzerinde bulunanlar) sıkıntı vardı. Taktığım hiç bir donanımı okumuyorlardı. Şuan için düzeldi fakat sorun tam olarak nedir bilemiyorum.

İnternette biraz araştırma yaptım. Laptop soğutucularını usb'ye bağlayarak kullanmayı tavsiye etmiyorlarmış. Hatta güney köprüsüne zarar verilebileceği bile yazılmış. Uzun vadede kötü bir tercih gibi duruyor. Bende yaklaşık 8 aydır usb üzerinden soğutucu kullanıyorum. Maalesef prize takılabilen bir model olmadığı için fazla bir alternatifim yok. Siz ne önerirsiniz? Acaba usb çoğaltıcı kullansam bir şey fark eder mi?

Teşekkürler.

Merhabalar, bende de aynı sorun var galiba araştırdğın kaynakta olan bende de var. 1 senedir usb soğutucu kullanmaktayım. Onla alakası var mı bilmiyorum ancak benim usb portlarında da sıkıntı olabiliyor (Şu an hangisinde sıkıntı vardı emin değilim ). Ben bu bilgisayarım oyun için kullanmadığım için pek gerek duymuyorum. Az önce başka bir arkadaş da alternatif seçenek istemişti, ona dediğimi sana da diyeyim:

Laptopun 4 köşesinin altına minimum 3 cm birer cisim yerleştirerek hava geçişini artırabilirsin. Laptop fanının altına da soğuk bir cisim yerleştir. Örneğin bir arkadaşım 4 köşeyi kaselerle ayakta tutmakta ve fanın altına buz dolu bir keseyle soğutmaya çalışıyor. Faydası var mı diye sorduğum da ''Soğutucu fanlar gibi soğutuyor'' dedi. Başka bir arkadaşım da fanın altına buzluktan çıkardığı kıymayı koydu :D 1 saat götürüyor oyun oynarken :D . Bu dediklerim öyle gırgır olsun diye değil. 4 köşe olayını denemeni isterim ben denedim ve gayet iyi, hem de bedava :D

Merhabalar, bende de aynı sorun var galiba araştırdğın kaynakta olan bende de var. 1 senedir usb soğutucu kullanmaktayım. Onla alakası var mı bilmiyorum ancak benim usb portlarında da sıkıntı olabiliyor (Şu an hangisinde sıkıntı vardı emin değilim ). Ben bu bilgisayarım oyun için kullanmadığım için pek gerek duymuyorum. Az önce başka bir arkadaş da alternatif seçenek istemişti, ona dediğimi sana da diyeyim:

Laptopun 4 köşesinin altına minimum 3 cm birer cisim yerleştirerek hava geçişini artırabilirsin. Laptop fanının altına da soğuk bir cisim yerleştir. Örneğin bir arkadaşım 4 köşeyi kaselerle ayakta tutmakta ve fanın altına buz dolu bir keseyle soğutmaya çalışıyor. Faydası var mı diye sorduğum da ''Soğutucu fanlar gibi soğutuyor'' dedi. Başka bir arkadaşım da fanın altına buzluktan çıkardığı kıymayı koydu :D 1 saat götürüyor oyun oynarken :D . Bu dediklerim öyle gırgır olsun diye değil. 4 köşe olayını denemeni isterim ben denedim ve gayet iyi, hem de bedava :D
İlginç bir yöntem :) 4 köşe olayı normal kullanımda işe yarayabilir fakat oyunlarda çokta işe yarayacağını düşünmüyorum :D
Çünkü 4 köşe olayında genel olarak ısınmayı önleyip var olan ısıyı da korursunuz ama oyunlarda ya da bazı durumlarda bilgisayarı soğutmak gerekiyor bunun içinde soğutucu bir sistem şart. Buz yöntemi ne kadar uygulanabilir bilemiyorum :D

İlginç bir yöntem :) 4 köşe olayı normal kullanımda işe yarayabilir fakat oyunlarda çokta işe yarayacağını düşünmüyorum :D
Çünkü 4 köşe olayında genel olarak ısınmayı önleyip var olan ısıyı da korursunuz ama oyunlarda ya da bazı durumlarda bilgisayarı soğutmak gerekiyor bunun içinde soğutucu bir sistem şart. Buz yöntemi ne kadar uygulanabilir bilemiyorum :D

Bu konuda haklısınız, çok etkileyici bir sistem değil :D ancak varolan ısıyı korumaz azaltır, bilmiyorum dediklerimi kafanızda doğru mu canlandırdınız :D ama tabiki de oyun için çok yeterli olmayacaktır. Bir de oyun esnasında buz değiştirme olayı sürekli hale gelecek bir noktadan sonra insanı sıkacak. Bu bi bakıma parayı karşılamayacak kullanıcılar için olabilir :D .

Sanırım bir çözüm buldum :)

Soğutucunun özelliklerinde "Giriş voltajı : 5V (Notebook'a ait USB Portundan bağlanır.)" yazıyor. Elimde bulunan telefon şarj cihazının da çıkışı "5V 1.2 A". Az önce ufak bir deneme yaptım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şuan için soğutucunun çektiği amper'i araştırıyorum. Fakat işe yarayacak bir çözüm gibi duruyor :)

Sanırım bir çözüm buldum :)

Soğutucunun özelliklerinde "Giriş voltajı : 5V (Notebook'a ait USB Portundan bağlanır.)" yazıyor. Elimde bulunan telefon şarj cihazının da çıkışı "5V 1.2 A". Az önce ufak bir deneme yaptım herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Şuan için soğutucunun çektiği amper'i araştırıyorum. Fakat işe yarayacak bir çözüm gibi duruyor :)

Evet, işe yarayabilir. Eğer çözülürse burada bildirin lütfen :)

Merhabalar, bende de aynı sorun var galiba araştırdğın kaynakta olan bende de var. 1 senedir USB soğutucu kullanmaktayım. Onla alakası var mı bilmiyorum ancak benim USB portlarında da sıkıntı olabiliyor (şu an hangisinde sıkıntı vardı emin değilim ). Ben bu bilgisayarım oyun için kullanmadığım için pek gerek duymuyorum. Az önce başka bir arkadaş da alternatif seçenek istemişti, ona dediğimi sana da diyeyim:

Laptopun 4 köşesinin altına minimum 3 cm birer cisim yerleştirerek hava geçişini artırabilirsin. Laptop fanının altına da soğuk bir cisim yerleştir. Örneğin bir arkadaşım 4 köşeyi kaselerle ayakta tutmakta ve fanın altına buz dolu bir keseyle soğutmaya çalışıyor. Faydası var mı diye sorduğum da "soğutucu fanlar gibi soğutuyor" dedi. Başka bir arkadaşım da fanın altına buzluktan çıkardığı kıymayı koydu :D 1 saat götürüyor oyun oynarken :D . Bu dediklerim öyle gırgır olsun diye değil. 4 köşe olayını denemeni isterim ben denedim ve gayet iyi, hem de bedava :D

Yardimci olabilir misiniz benim sogutucm laptopumun USB girisini bozdu kulaklık takiyorum mesela kabloya azcik bile dokunsam hemen gidiyor veya flash takıyorum okumuyor lutfen acilll.

Yeni konular

Geri
Yukarı