Sokağa çıkma yasağı cezası yemiş miyimdir?

2 ay önce bizim merkez göbek var. Ankara'da yaşayanlar bilir Aşağıeğlence diye geçer. Saat 7 gibi orada durdurdular. Ben anladım bir şeylerin sorunlu olduğunu. Aslında yasak yokmuş. Polis ilk bana TC sordu. Baktı ben neden gibisinden sorular soruyorum zorluyorum, hemen arkadaşıma sordu. (Ban yemeyeyim gerekirse silerim) Aptal hemen söyleyiverdi. Bende o ara şansa 1 tane sayı söylemedim diye adam çok üsteledi hatta aynı anda babamda aradı açtım o ara. Sonra düzgünce söyleyince, HES kodu için sorduğunu söyledi. O ara çok gerildim ve sinirlendim. Polis nedenini söylemeden polemik yaratıyor. Soruma cevap verse bende şaşırmayacaktım.

Polisler 35 yaşlarında adamlar. Yani ceza keseceğini anlasam, arkadaşla hemen yokuş yukarı Esertepe'ye doğru koşacağız. Adamların stamina yaşlarından dolayı bizden erken bitecekti. (Gerçekten böyle düşündüm hatta yolda konuştuk bu koşma olayını.)

Ha bu arada :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bizde 3 kuzen çıkmıştık, evimize yakındık.
Bekçiler çevirdi bu saatte (saat 23.30 civarı) ne geziyorsunuz felan vs sorular sordu bizde biraz hava almaya çıkmıştık evimiz yakın dedik onlarda kimlikleri istedi bizde abi etmeyin tutmayın dedik ceza yazmicaz dediler bizde verdik kimlikleri devresini aradı 3 şahıs deyip TC kimlik numaralarımızı verdi sonra kimlikleri verip saldı acaba ceza yazdılar mı yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hocam yüksek ihtimalle GBT kontrolü yapmışlardır. Çünkü genel olarak şu şekilde ceza yazıyorlar. Evinizden çok uzaktaysanız ve kontrole karşı direnirseniz, alkollüyseniz veya araçla dolaşıyorsanız. Bunun dışında bir kereye mahsus yazmazlar. Bir daha görürlerse yapıştırırlar 3150 TL'yi.

Bizde 3 kuzen çıkmıştık, evimize yakındık.
Bekçiler çevirdi bu saatte (saat 23.30 civarı) ne geziyorsunuz falan vs sorular sordu bizde biraz hava almaya çıkmıştık evimiz yakın dedik onlarda kimlikleri istedi bizde abi etmeyin tutmayın dedik ceza yazmicaz dediler bizde verdik kimlikleri devresini aradı 3 şahıs deyip T.C. kimlik numaralarımızı verdi sonra kimlikleri verip saldı acaba ceza yazdılar mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yok bir şey olmamış.

Hocam yüksek ihtimalle GBT kontrolü yapmışlardır. Çünkü genel olarak şu şekilde ceza yazıyorlar. Evinizden çok uzaktaysanız ve kontrole karşı direnirseniz, alkollüyseniz veya araçla dolaşıyorsanız. Bunun dışında bir kereye mahsus yazmazlar. Bir daha görürlerse yapıştırırlar 3150 TL yi
Çok sağolun hocam, benim de kafamı karıştıran bana da bir bekçi abi söylemişti sokağa çıkma yasağı saatlerinde TC kimlik numaran herhangi bir GBT kontrolünden geçerse direk cezayı yersiniz dedi bir Yusuf oldum.😂

Çok sağolun hocam, benim de kafamı karıştıran bana da bir bekçi abi söylemişti sokağa çıkma yasağı saatlerinde TC kimlik numaran herhangi bir GBT kontrolünden geçerse direk cezayı yersiniz dedi bir Yusuf oldum.😂
Hocam zaten GBT sorgulaması yapıldığı zaman isterlerse adres bilgileriniz de dahil şecerenize kadar görebiliyorlar. Şüpheli durumlarda tutanak tutulup polis ekibi çağırılıp gözaltına alınma durumu bile oluyor ama ilk defada kimseye yazmıyorlar. Fakat dediğim gibi evinizin yakınındaysanız.

Ceza kağıdı var arkadaşlar cahil olmayın bu kadar kimliğinizi alır ve T.C. numaranızı ceza kağıdına yazar imzanızı alırlar imzalamak istemezsen de imzaya direndi yazarlar karakola gittiklerinde işleme sokarlar tahmini 7 gun ıcerısınde e devletten vergi borcu olarak gorebılırsınız.

Bugün ekmek almaya giderken beni durdurdular, kimliğin var mı dediler yok dedim. T.C.'ni biliyor musun dediler söyledim. GPT kontrolü yaptılar, makbuz tutanak bir şey, ne tuttular ne verdiler. Ceza yazacak misiniz dedim hayır dediler. Ceza gelir mi, çok korkuyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

Hayır yazılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı