Sokak düğünü ile nasıl başa çıkılır?

Auzer

Centipat
Daha fazla  
Maalesef her gün sokaklarda düğün yapılıyor. Bazen yasallığı tartışılıyor bazen de kimse ilgilenmiyor bile. Bu sorunla başa çıkmanın yollarını asırlar boyu kimse bulamadı...
Her geçen gün hayatımız bu sokak düğünüyle zehirleniyor, zorla bile olsa küfür ettiriyor. Bu soruna bir çare bulmamız lazım. Birçok yol denedim; müziği son ses açmak, kafamı yastığa sokmak, kulaklarımı tıkamak gibi. Sadece bir sorum var. Bu lanetli, içine adım attığınız zaman ayağınız cehennemin girişine giren, kulaklarınıza işkence çektiren, görüntüsü zıplayan çekirgelerin kur yapışı gibi olan sokak düğünleri ile nasıl başa çıkılır?

Maalesef her gün sokaklarda düğün yapılıyor. Bazen yasallığı tartışılıyor bazen de kimse ilgilenmiyor bile. Bu sorunla başa çıkmanın yollarını asırlar boyu kimse bulamadı...
Her geçen gün hayatımız bu sokak düğünüyle zehirleniyor, zorla bile olsa küfür ettiriyor. Bu soruna bir çare bulmamız lazım. Birçok yol denedim; müziği son ses açmak, kafamı yastığa sokmak, kulaklarımı tıkamak gibi. Sadece bir sorum var. Bu lanetli, içine adım attığınız zaman ayağınız cehennemin girişine giren, kulaklarınıza işkence çektiren, görüntüsü zıplayan çekirgelerin kur yapışı gibi olan sokak düğünleri ile nasıl başa çıkılır?

Konu mizah amaçlı ise güldürmeyi başardınız hocam, eğer değilse sokakta düğün yapmak herkesin hakkı, zaten eğer düğün sokak düğünü ise aynı mahallede oturan kişilerde orada olur aslında, her insanın parası yetmiyor malum günümüz şartlarında, düğün salonlarına. Zaten isteseniz de başa çıkamazsınız.

Bende şikayetçiyim yav yeter vallahi kulağımda erik dalı yeter ya bıktım yemin ediyorum evlenmekten soğudum bir gün evlenirsem bas nikahı geç ne düğünü yav.

Yanıbaşımda düğün salonu var. Sesin farkı yok. Düğün kültürünü komple sokak/salon ayrımı yapmadan yok etmek lazım. Nice yiğitler bu gereksiz masraf yüzünden bir ayağı çukurda evliliklere adım atıp, düğünden kalma borçları ödeyememenin verdiği huzur yoksunluğu ile üste nafaka prangasına kendini esir ediyor.
Aramızdan birini dikdatör seçip, bu kültürü cebren ve süngü zoru ile yasaklayarak kurtulabiliriz ancak.

Var mı dikdatör olmak isteyen babayiğit ?

Konu mizah amaçlı ise güldürmeyi başardınız hocam, eğer değilse sokakta düğün yapmak herkesin hakkı, zaten eğer düğün sokak düğünü ise aynı mahallede oturan kişilerde orada olur aslında, her insanın parası yetmiyor malum günümüz şartlarında, düğün salonlarına. Zaten isteseniz de başa çıkamazsınız.

Şöyle düşünebilirsin. Eğer paran varsa düğününü salonda yaparsın, yoksa da sokakta yapıp sokakta kaç tane evinde oturan insan varsa o kadar beddua kazanırsın. Bizim apartmanda âdet budur.

Yanıbaşımda düğün salonu var. Sesin farkı yok. Düğün kültürünü komple sokak/salon ayrımı yapmadan yok etmek lazım. Nice Yiğit'ler bu gereksiz masraf yüzünden bir ayağı çukurda evliliklere adım atıp, düğünden kalma borçları ödeyememenin verdiği huzur yoksunluğu ile üste nafaka prangasına kendini esir ediyor.
Aramızdan birini dikdatör seçip, bu kültürü cebren ve süngü zoru ile yasaklayarak kurtulabiliriz ancak.

Var mı dikdatör olmak isteyen babayiğit?

Bir zamanlar Almanya'da öyle bir adam vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı