Sokak Hayvanları İçin Çare

Biz apartman olarak bur kulube yapmistik. Mahallemizdeki kopek icin. Ama 50 TL'lik kulubeyi bile caldilar. O zaman anladim ki bu ulkeden hic bir sey olmazmis. Kalamaycagin satamayacagin 50 liralik kulubeden ne istiyorsun arkadas.

Bir tanesinin maliyeti 20 TL. Acaba böyle bir şey uygulansa kaç sokak hayvanı aç gezip çöp karıştırır? Sadece bir su borusu sayesinde?
Kaynak : Kırmızı Başlıklı Adam on Instagram: “SÜREKLİ BESLEME NOKTASI ☺️ Daha önce yurtdışında (Venezuela’da bir veterinerin paylaşımında @enriqueriosrescateanimal thanks ) görüp…”
afsagdfsag.jpg

Maalesef belediyeler böyle işleri ''gereksiz''(!) gördüğü için uğraşmıyorlar. Sitede oturuyorum. 2 yıl önce site olarak para toplandı ve 3 4 tane hayvan yuvası yapıldı. En azından çevredeki hayvanlar bir nebze barınabiliyor. Aylık olarak da her oturandan para toplanıyor ve yiyecek, içecekleri karşılanıyor. Toplu olarak önlem alınması hem daha kolay, hem de süreklilik sağlayabiliyor.

Maalesef belediyeler böyle işleri ''gereksiz''(!) gördüğü için uğraşmıyorlar. Sitede oturuyorum. 2 yıl önce site olarak para toplandı ve 3 4 tane hayvan yuvası yapıldı. En azından çevredeki hayvanlar bir nebze barınabiliyor. Aylık olarak da her oturandan para toplanıyor ve yiyecek, içecekleri karşılanıyor. Toplu olarak önlem alınması hem daha kolay, hem de süreklilik sağlayabiliyor.
Bu yaptığınızı her site, apartman yapsa sahipsiz hayvan kalacağını sanmıyorum.

Dişiler muntazaman kısırlaştırılırmalı. Ben hayvan barınağını aradığımda kendilerinin sadece sahipsiz kedileri kısırlaştırdıklarını söylemişlerdi. Sokakta baktığım altı tane dişi kediyi kendi imkanlarımla kısırlaştırmak zorunda kaldım. Bunlar senede üç defa doğum yapıp her seferinde 4-5 tane yavruluyorlar. En iyi çözüm kısırlaştırmak. Bu konuda belediyelere baskı yapıp onlara sorumluluklarını hatırlatmak lazım.

Bunu yap ertesi gün çocuklar hayvanları seveceğiz diye ne rahat bırakır ne de besleme sistemini yerinde bırakırlar.

Mahalledeki veletler kedileri rahat bırakmıyor ki, bizim sokakta siyah bir tane kedi var (sokakta çoğunlukta besleniyor kediler) geliyorlar mal mal 'aaaaaaa kara kedi uğursuzluk getirirmiş şunu kovun be!) deyip tekme atmaya, kaçırmaya çalışıyorlar. Allah'tan sokağımızda oturanlar insaflı da kediler besleniyor. Neymiş kara kediymiş, uğursuzluk getirirmiş bilmem ne! Bak ben her gün besliyorum o kara kediyi, bak bana bir şey oldu mu? :mad:

Mahalledeki veletler kedileri rahat bırakmıyor ki, bizim sokakta siyah bir tane kedi var (sokakta çoğunlukta besleniyor kediler) geliyorlar mal mal 'aaaaaaa kara kedi uğursuzluk getirirmiş şunu kovun be!) deyip tekme atmaya, kaçırmaya çalışıyorlar. Allah'tan sokağımızda oturanlar insaflı da kediler besleniyor. Neymiş kara kediymiş, uğursuzluk getirirmiş bilmem ne! Bak ben her gün besliyorum o kara kediyi, bak bana bir şey oldu mu? :mad:

Anne ve babalarda iş olmayınca böyle saçma olaylar olabiliyor.:dikkatli:Eğitimsizlik.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı