Sokak köpeklerinin saldırısında köpeklere zarar vermenin cezası nedir?

Kimse bir şey olmaz demiş ama Twitter'da köpeğe tapan sözde hayvan severler tarafından linç edileceğiniz gerçeği var. Hatta cezanızı bile Twitter belirleyebilir. Öyle bir devirde yaşıyoruz.

Kimse bir şey olmaz demiş ama Twitter'da köpeğe tapan sözde hayvan severler tarafından linç edileceğiniz gerçeği var. Hatta cezanızı bile Twitter belirleyebilir. Öyle bir devirde yaşıyoruz.
O insanları anlamakta güçlük çekiyorum ancak bilinen en iyi şey ise twitter gibi platformlarda gördüğümüz köpek saldırı videolarından birisi o insanların başına gelse herkesten daha çok köpeklerden nefret ederler. Muhtemelen kendileri lüks semtlerde oturdukları ve çevrelerine belediyeler tarafından daha titizlikle önem gösterildiği için bu olaylara çok rastlamıyorlar.

O insanları anlamakta güçlük çekiyorum ancak bilinen en iyi şey ise twitter gibi platformlarda gördüğümüz köpek saldırı videolarından birisi o insanların başına gelse herkesten daha çok köpeklerden nefret ederler.
Onların amacı mama parası toplayıp cebe indirmek.

Zamanında ben de böyle bir konu açmıştım. Herkesin fikri neredeyse aynıydı, kendini savun dediler. Size tavsiyem de budur. Size doğru bir köpek koştururken yiyeceğiniz linci falan boş verin, elinizden ne geliyorsa kullanın köpeğe karşı.

Zamanında ben de böyle bir konu açmıştım. Herkesin fikri neredeyse aynıydı, kendini savun dediler. Size tavsiyem de budur. Size doğru bir köpek koştururken yiyeceğiniz linci falan boş verin, elinizden ne geliyorsa kullanın köpeğe karşı.
Yemişim lincini hocam ağzından salyalar akarken üstüme koşarak gelen bir hayvandan bahsediyoruz. İsterlerse köpeğe karşı niye savundun diye gelsinler, kendimi onlara karşı da savunurum.

Sokak köpekleri 6'li 7'li çeteler halinde sokaklarda yüzlerce olacak şekilde geziyorlar ve hiç beklemediğiniz anda saldırabiliyorlar. Bulunduğum yerde de fazlasıyla varlar. Herhangi bir köpek saldırısında kendini savunurken köpeklere zarar vermenin suçu var mıdır?
Eğer yanınızda bu tip durumlar için birşeyler taşıyorsanız evet köpeklere zarar vermeniz mümkün. Ancak normal insanlar böyle durumlara hazırlıklı dolaşmazlar. Dolayısıyla da "köpeğe zarar vermenin cezası var mı? diye düşünmez, ani gelişecek bir durumda nasıl kaçacağının hesabını yaparlar.

Eğer bu tip durumlara hazırlıklı bir şekilde iseniz dikkat edin çevrenizdeki insanlara da zarar verebilirsiniz. Ve o zaman karşılaşacağınız ceza oldukça büyük olabilir.

Eğer yanınızda bu tip durumlar için birşeyler taşıyorsanız evet köpeklere zarar vermeniz mümkün. Ancak normal insanlar böyle durumlara hazırlıklı dolaşmazlar. Dolayısıyla da "köpeğe zarar vermenin cezası var mı? diye düşünmez, ani gelişecek bir durumda nasıl kaçacağının hesabını yaparlar.

Eğer bu tip durumlara hazırlıklı bir şekilde iseniz dikkat edin çevrenizdeki insanlara da zarar verebilirsiniz. Ve o zaman karşılaşacağınız ceza oldukça büyük olabilir.
Böyle bir durum mevcut değil. 8 farklı dövüş sanatı biliyorum 😍. Köpeği uzak doğunun mistik tekmeleri ile yere sermeyi planlıyordum ancak siz beni katil bebek çaki yaptınız.

Sokak köpekleri 6'li 7'li çeteler halinde sokaklarda yüzlerce olacak şekilde geziyorlar ve hiç beklemediğiniz anda saldırabiliyorlar. Bulunduğum yerde de fazlasıyla varlar. Herhangi bir köpek saldırısında kendini savunurken köpeklere zarar vermenin suçu var mıdır?

Meşru müdafaa oluyor bu suç değil. Yanınızda kendinizi koruyacak araçlar olsun böyle bir durumla karşılaşırsanız kendinizi en iyi şekilde savunabilin. Aksi halde paramparça olursunuz.

Geri
Yukarı