Sokaktaki Kuşlar için Yem Önerisi

DIABLO36

Hectopat
Evet, sokaktaki kuşlar için yem almak istiyorum. Balkonuma vs geliyorlar ve ara sıra bulgur bırakıyorum ama yem de vermek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
+
HB üzerinde indirim var şu an ama işte “Muhabbet kuşu yemi” gibisinden hep türlerine göre ayrılmış gibi. Sokaktakiler için hangisini alacağız, bilgim yok. HB üzerinden öneririrseniz oradan almak istiyorum.

Kurumuş bayat ekmekleri su ile ıslat. Afiyetle yiyorlar her türü. Bazen martıda geliyor benim balkona, koskocaman :) Ayrıca kargaları beslersen, ilerde sana ufak tefek hediyeler getirirler. Benimde, benzer şekilde besleyen arkadaşımında başına geldi. Kendi ilgilerini çekmeyen buldukları şeyleri getirip bırakıyorlar. Mesela silgi, düğme vb. :)

Ekmek ıslatıp ben de veriyordum ama internete “kuşlara ekmek vermek zararlı mı?” Konu başlıklarında birkaç madde okuyunca sürekli ekmek vererek alıştırmak istemedim. Yem olarak yiyebilecekleri yemleri sayfadan buraya bırakırsanız akşam satın alayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı