Soket 1151 İşlemci Var Mı?

Umut Diker

Kilopat
Yer
Uşak
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği Öğrencisi
Vatan bilgisayar da bazı anakartlar soket 1151 buna hangi işlemciler uyuyor soket 1150 işlemciler uyuyor mu? Yoksa ayrı soket 1151 işlemciler mi var?

Vatan bilgisayar da bazı anakartlar soket 1151 buna hangi işlemciler uyuyor soket 1150 işlemciler uyuyor mu? Yoksa ayrı soket 1151 işlemciler mi var?
O sorunun cevabini bende merak ediom bazi anakarlarda 4 ve 5.nesil desteklio dio ama pin sayisi 1151 onu anlamadim mesela msi gaming serilerinin cogunda 4 ve 5.nesil islemciler desteklio dio ama bilmiom skylake islemcileri desteklermi acaba

O sorunun cevabini bende merak ediom bazi anakarlarda 4 ve 5.nesil desteklio dio ama pin sayisi 1151 onu anlamadim mesela msi gaming serilerinin cogunda 4 ve 5.nesil islemciler desteklio dio ama bilmiom skylake islemcileri desteklermi acaba
Arkadaşlar onlar intelin yeni skylake işlemcilerine uyumlu. (İ5 6600k ve i7 6700k)

Arkadaşım anakartın pin sayısı 1151 ,islemcininde pin sayısı 1151.

İşlemci Listesi - inventus
Ben onu demek istemedim sana ,sen yanlis anladin galiba sorumu mesela msi z97 gaming 7 serisi 4 ve 5.nesil islemci destekliyor diyor al bak link veriyorum.Acaba skylike destekliyormu bunlar.
MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

Cunku bu anakart 1150pin ,skylake 1151pin desteklemez sanirim

Desteklemiyor dogru,dedigim olaya broadwell serisi giriyormuş 5.nesil onlar cunku,skylike sanirim daha performansli onlardan ilerleyen zamanlarda gorucez broadwell daha cikmadi sanirim piyasaya

Ben onu demek istemedim sana ,sen yanlis anladin galiba sorumu mesela msi z97 gaming 7 serisi 4 ve 5.nesil islemci destekliyor diyor al bak link veriyorum.Acaba skylike destekliyormu bunlar.
MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

Desteklemiyor dogru,dedigim olaya broadwell serisi giriyormuş 5.nesil onlar cunku,skylike sanirim daha performansli onlardan ilerleyen zamanlarda gorucez broadwell daha cikmadi sanirim piyasaya
Skylake islemciler hem ddr4 hemde ddr3 destekli ama ddr3 1151 pinli anakartlar yok malesef anladım ne demek istedigini

kankam lga1150 eslidir,ddr3 hafıza belekleri destekliyor
lga1151 sadece ddr4 kaldırıyor
ayrıca 1150 ve 1151 ayrı soketlerdir,onlar arası üretim tarihi büyük bir fark var.

eğer ben sana 1155 işlemcileri 1156 anakartına sokabilirmiyim diye bir cevap versem,sen hangi cevabı vereceksin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı