Çözüldü Soket AM4 ve AM4 farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EFSN61

Hectopat
Daha fazla  
AMD sistem toplamayı planlıyordum. Anakart ve işlemci bakarken bu soru aklıma takıldı çünkü bileşenleri baktığım sitede işlemci ve anakart soket uyumu için "Soket AM4" ve "AM4" seçimi vardı. En çok şaşırtan şey tüm işlemci sekmesi altında AM4 seçsem de Soket AM4 seçsem de işlemci özelliklerinde Soket AM4 yazıyor ama buna karşın olarak liste değişiyor, tabii fiyatları da.

Sormak istediğim şu: Soket AM4 ile AM4 farklı şey mi, Soket AM4 olan anakarta AM4 işlemci takılır mı?

AMD sistem toplamayı planlıyordum. Anakart ve işlemci bakarken bu soru aklıma takıldı çünkü bileşenleri baktığım sitede işlemci ve anakart soket uyumu için "Soket AM4" ve "AM4" seçimi vardı. En çok şaşırtan şey tüm işlemci sekmesi altında AM4 seçsem de Soket AM4 seçsem de işlemci özelliklerinde Soket AM4 yazıyor ama buna karşın olarak liste değişiyor, tabii fiyatları da.

Sormak istediğim şu: Soket AM4 ile AM4 farklı şey mi, Soket AM4 olan anakarta AM4 işlemci takılır mı?
Takılabilir. Şu an ryzen serisindeki herhangi bir işlemciyi (threadripper hariç) am4 soket ile kullanabilirsiniz.

İlginiz ve alakanız için teşekkür ederim basit gibi de dursa da benim için önemli soruydu kafamı baya kurcaladı o sitede bu kategoriyi görünce ve tekrardan hepinize teşekkürler İyi geceler sağlıklı günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı