İnceleme Şoknet Deneyimlerim

Dün akşamüstü saat 6-7 gibi Şok marketten başvurumu yaptım, bugün sabah 9-10 saatleri arasında gelip, bağlayıp gitmişler. Okuldan gelir gelmez hemen değer kontrollerini yaptım. Tahminimden iyi geldi, beni tatmin etti açıkcası.
Benim bildiğim tek bir paketleri var, 70tl'ye 16mbps indirme ve 1mbps de yükleme değeri veriyorlar. Ben de o pakete aboneyim şu an.
Tam hatırladığım kadarıyla santrale olan uzaklığım 80-120m gibi fazla bir uzaklık. Daha ilk günü, herhangi bir dosya indirirken de sabit değil ancak 1.2mbpsleri görüyorum. Sabitlik zamanla mı olur onu da bilmiyorum.
Test sonuçlarım :

1. Test Sitesi :
1652103488784.png

2. Test Sitesi :
1652103524571.png

Değerlerim şu anlık (daha bağlatalı saatler oldu) bu şekilde. Gün geçtikçe tecrübelerimi anlatacağım.
Dilerim eksik hızda zamanla gelir ve stabilleşir.

Son düzenleyen: Moderatör:
80-120 aslında çok kısa mesafeler bu kadar ping çıkması normal gelmedi bana ama fiyatına göre iyi bir paket hem taahhüt de yok güzelmiş.

Bu arada haberiniz olsun, internet testlerini ortalama 3 cihaz bağlı iken yaptım. Ona rağmen bu şekilde.
Psikolojik olsa gerek, bastığın gibi açılmıyor tabii ki uygulamalar, 2-3sn beklemeyle açılıyor. 1080P'yi şu anda sorunsuz izleyebiliyorum. Çok şükür şu anlık bir kopma, yavaşlama söz konusu değil.
Konuyu düzenleyip yazacaktım ancak yapamadım. İnternete tek cihaz bağlanıp, 6 adet siteden testleri tekrar yaptım. Oyuna da girdim, sonuçlar pek tatmin etmedi ancak şu şekilde :
Ping : 27-28ms
Download :13.5-13.6mbps
Upload : 0.6mbps
Jitter : 0-3ms

League of Legends'de bir el ARAM girdim ve ms değerleri :
45-60msdi. Genel olarak 55-60 arasında alıyordum maalesef.
İnternetin bağlandığı 4. günü her şey tamamıyla stabilleşti.
Download olarak sabit 1.6-1.8Mbps alabiliyorum(Xbox Game Pass'tan indirme yaparken)
LoL'de tekrar test ettim ve 37-40ms oynayabiliyorum. Her şey tıkırında şükür şu anlık, arada bir nadiren aşırı yoğunlaşıyor, 20sn sonra düzeliyor.
Onun dışında iyi gidiyor, duyduğuma göre internet paketi 80TL olmuş.
Haberiniz olsun.

Son düzenleme:
İnternetten ufak bir araştırma yaptım, ŞOK altyapı olarak Alfa İletişim Hizmetleri adındaki bir firmadan hizmet alıyormuş. Firmanın adını yazdığımda çıkan internet sitelerinin "bedava SSL sertifikası" süresi bitmiş ve tarayıcı güvenlik uyarısı veriyor. Doğruyu söylemek gerekirse böyle bir hizmete güvenmek gerçekten büyük bir mental irade gerektiriyor. Taahhütsüz olmasına rağmen birkaç kez düşünürdüm. Umarım aboneliğiniz süresince bir problem yaşamazsınız.

İnternetten ufak bir araştırma yaptım, ŞOK altyapı olarak Alfa İletişim Hizmetleri adındaki bir firmadan hizmet alıyormuş. Firmanın adını yazdığımda çıkan internet sitelerinin "bedava SSL sertifikası" süresi bitmiş ve tarayıcı güvenlik uyarısı veriyor. Doğruyu söylemek gerekirse böyle bir hizmete güvenmek gerçekten büyük bir mental irade gerektiriyor. Taahhütsüz olmasına rağmen birkaç kez düşünürdüm. Umarım aboneliğiniz süresince bir problem yaşamazsınız.
İnternette ufak araştırma yapmana gerek yok. Apaçık belirtilmiş o firmanın hizmeti sağladığını. SSL sertifikasıyla güvenilirlik sorguluyorsan yapacak bir şey yok.

İnternette ufak araştırma yapmana gerek yok. Apaçık belirtilmiş o firmanın hizmeti sağladığını. SSL sertifikasıyla güvenilirlik sorguluyorsan yapacak bir şey yok.
Ufak bir araştırmadan kastım internete hizmetin adını yazıp birkaç siteye göz atmaktı, bu yüzden "ufak" dedim. Firmanın kendi adını taşıyan com.tr internet sitelerine şöyle bir göz atarsan SSL hatasının üstüne 502 hatası da alacaksın. Buradan da bir "telekominikasyon" firmasının ne kadar kurumsal olduğunu tahmin edebilirsin. Firmayı bu kadar savunduğuna göre ya firma sahibi babanın oğlu ya da ŞOK'un en büyük yatırımcısı sensin...

Ufak bir araştırmadan kastım internete hizmetin adını yazıp birkaç siteye göz atmaktı, bu yüzden "ufak" dedim. Firmanın kendi adını taşıyan com.tr internet sitelerine şöyle bir göz atarsan SSL hatasının üstüne 502 hatası da alacaksın. Buradan da bir "telekominikasyon" firmasının ne kadar kurumsal olduğunu tahmin edebilirsin. Firmayı bu kadar savunduğuna göre ya firma sahibi babanın oğlu ya da ŞOK'un en büyük yatırımcısı sensin...
Sunucu bakımda olabilir. Ya da şu an DDOS saldırısı altında olabilir. İncehesap da her cuma 502 Bad Gateway hatası veriyor yoğunluktan dolayı. O zaman onlar da dolandırıcıdır. Bu kadar alakasız bir şeyden sırf laf olsun torba dolsun diye gereksiz yorumlar yapman saçma. Her karşı çıkanı da o firmanın sahibi sanma.

Geri
Yukarı