Sol şeritte dümdüz giderken ceza yedim

Bilmiyorum herhangi bir açıklama yok. Olay 3 şeritli bir anayolda oluyor parkları da sayarsan 4. Sol şerit akarken soldaki arabayı sıkıştırıp mı geçersin yoksa gideceğin yere 2 dk geç gidip yavaşlar mısın? Ya da sol açıksa sinyal ver boşluk bulunca geç neden takip mesafemi doldurmaya çalışıyorsun? Ayrıca bu kural genelde tır ve kamyonlar için vardır saçma bir kural da değildir.

Bilmiyorum herhangi bir açıklama yok. Olay 3 şeritli bir anayolda oluyor parkları da sayarsan 4. Sol şerit akarken soldaki arabayı sıkıştırıp mı geçersin yoksa gideceğin yere 2 dk geç gidip yavaşlar mısın? Ya da sol açıksa sinyal ver boşluk bulunca geç neden takip mesafemi doldurmaya çalışıyorsun? Ayrıca bu kural genelde tır ve kamyonlar için vardır saçma bir kural da değildir.
Tartışılacak çok bir şey yok itirazını yap belki iptal olur. Şeritte ne kadar kaldın, ihlal var mıydı yokmuydu görmeden bişey diyemeyiz. Kuralı söyledik biz. Gerisi itirazda ortaya çıkar.

Yolun durumunu bilmiyoruz. Görüntülerle daha net anlaşılır. Ama kural tam olarak böyle işliyor. Araç yol kamerasından çok şikayet oluşturdum.
İşte ben de bu sebepten ötürü diyorum emniyete gidip görüntü kaydı talep etsin diye.

İşte ben de bu sebepten ötürü diyorum emniyete gidip görüntü kaydı talep etsin diye.
E tabi hakkını koruması gerek. Ama görüntü yoksa ceza gelmiyor. Dediği gibi tanıdık vs olması lazımda o da çok küçük ihtimal.

Ben 1 dakikalık videolar gönderiyorum genelde.

Görüntü olduğunu sanmıyorum. Görüntüyle de gidemez zaten :d ama benim aracımda da yok maalesef. Bende olsa üstüme çıkmaya çalıştığı çok güzel belli olurdu. Nisan ayının kamera kaydını da bulamam bu saatten sonra.

E tabi hakkını koruması gerek. Ama görüntü yoksa ceza gelmiyor. Dediği gibi tanıdık vs olması lazımda o da çok küçük ihtimal.

Ben 1 dakikalık videolar gönderiyorum genelde.
Polis memuru tutanaktan yazmış. Bu ülke seni çok şaşırtır demedi deme.

Görüntü olduğunu sanmıyorum. Görüntüyle de gidemez zaten :d ama benim aracımda da yok maalesef. Bende olsa üstüme çıkmaya çalıştığı çok güzel belli olurdu. Nisan ayının kamera kaydını da bulamam bu saatten sonra.

Polis memuru tutanaktan yazmış. Bu ülke seni çok şaşırtır demedi deme.
Ülkeyide kurallarınıda senden iyi biliyorum dostum merak etme.

Olayı senin anlatımına göre yorumlamam ben. Geçerli kanunu söyledim. Olayın içindeki en küçük detay bile herşeyi değiştirir.

Zaten yukarıdaki hiç bir yorumum senin olayına yönelik değildi. Kanunu anlattım ben. Kendi olayına göre kararı yetkili merci inceleyip verecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı