Solaklar için Gaming mouse var mı?

Fikir oluşturması açısından yazdım. Dediğin şekilde bir mouse bilmiyorum çünkü :D Bence simetrikleri de tercih edebilirsin.
Tabii ki kullanabilirim hocam. Hatta el için daha ergonomik olduklarıda aşikar. Ancak piyasadaki (özellikle Türkiye) solakların çoğu konuda bu kadar görmezden gelinmesi ve özel üretim yada stok oluşturulmaması canımı sıkıyor. Şuana kadar sadece Razer Naga modelini bulabildim. Oda Ali Express ile gönderliyor. Benim merakım türkiye pazarında böyle bir ürün olup olmadığı. Bütçe yok. Sınır yok. 10.000 ise 10.000. Gaming mouseler ile engelli gibi hissetmekten yoruldum. Yoksa simetrik tasarım çok mouse var evde. Ve sağlaklar için sağladığı ergonomi tartışılmaz. Ben aynı ürünün solaklar için olanını kullanmak deneyimlemek istiyorum.

Ancak piyasadaki (özellikle Türkiye) solakların çoğu konuda bu kadar görmezden gelinmesi ve özel üretim yada stok oluşturulmaması canımı sıkıyor.

Evet bu konuda çok haklısın. Bu ürünler arz-talep doğrultusunda tedarik edildiği için (Ülkedeki solak sayısının da azınlık olduğunu düşünürsek) olmaması normal ancak dediğin gibi can sıkıcı.

Hocam bu da simetrik model. Bana direkt olarak sol el Gaming mouse lazım. Simetrik çift el fareler zaten oldukça kullanışlı ve ergonomik. Ama bana Gaming sol el mouse lazım. Yandaki tuşarı kullanamıyorum, baş parmak koyulan yere serçe parmağım denk geliyor. Ben bu işlevleri kullanabileceğim bir sol mouse arıyorum.

Hocam bende solağım ama fareyi hep sağ ile kullandım.

Geri
Yukarı