SolidWorks kurduktan sonra Ryzen 5 3600 bilgisayar kasıyor

Windows bellek tanılaması yaptım sorun bulamadı
Görev yöneticisi penceresini atabilir misin?
Adsız.png

Son düzenleme:
SolidWorks CPU intensive bir program yani işlemcinin performansına bakar.
Ekran kartları Real View tarzı real time render kısımlarında gerekli.

Ryzen R5 3600 yeni bir işlemci destek ve optimizasyon için güncelleme gelmiş olabilir. Bu yüzden sormuştum yazılım lisanslı mı diye.

Sizinle aynı sorunu yaşayan bir arkadaş vardı forumda. Ne denediysek çözüm bulamadık ama o da 3600 kullanıyordu. Sanırım işlemci Windows ile uyumlu çalışmıyor şu an için. Güncellemeleri beklemek lazım.

ilginiz için hepinize teşekkür ederim. beta bios yukledim sorun kısmen düzeldi ( bilgisayar açıldıktan sonra 1dk filan kasıyor sonra düzeliyor ) biraz araştırma yaptımda 3000 serisi işlemcilerde windows ta sorun yaşıyan cok insan var , yeni güncellemeleri beklemekten başka çare yok gibi.
tekrardan merhaba. sorun tamamen çözüldü anakartım msi b450 gamin plus, msi resmi sitesinde sata,raid ve chipset driverleri bir arada sunuluyor toplam 370mb. amd nin sitesinden 50mb olan chipset sürücüsünü kurdum şimdilik bi sorun yok
AMD Chipset Drivers 1.9.27.1033

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı