SolidWorks mavilikler neden oluşuyor?

OnurKrkc

Hectopat
Merhabalar, resimde de görüldüğü gibi çizim yaparken fareyi hareket ettirirken böyle bir sorun yaşıyorum. İzleri kalıyor gibi oluyor. Sonra 1 defa tıkladığımda yani örneğin yuvarlağı oluşturduğumda diğerleri gidiyor. 2 gün önceye kadar sorun yoktu. Neden olmuş olabilir acaba? Silip yükledim sorun düzelmedi. Tavsiyeleriniz bekliyorum.

1648052142528.png

SolidWorks veya başka bir çizim programı tecrübem yok fakat anladığım kadarıyla siz kesikli mavi çizgilerden bahsediyorsunuz.

Bunların çap bilgisi r (radius) olduğunu varsayarsak, internette de displaying radius olarak arattığımda şöyle bir seçeneğe ulaştım: Displaying Curvature and Radius

Sallıyorum biraz, umarım tutturmuşumdur. 😄

SolidWorks veya başka bir çizim programı tecrübem yok fakat anladığım kadarıyla siz kesikli mavi çizgilerden bahsediyorsunuz.

Bunların çap bilgisi r (radius) olduğunu varsayarsak, internette de displaying radius olarak arattığımda şöyle bir seçeneğe ulaştım: Displaying Curvature and Radius

Sallıyorum biraz, umarım tutturmuşumdur. 😄
Burada normalde 1 tane daire yapmak istiyorum fakat ben fareyi hareket ettirdikçe sanki resimdeki kadar daire varmış gibi gözüküyor. Sonra ekrana 1 defa tıklayınca 1 daireyi oluşturuyor gerisi gidiyor.

Seçenekler menüsünden.
Performans sekmesinde.
Geliştirilmiş grafik performansı sekmesindeki tik işaretini kaldır düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı