Solidworks Programında Yeni Parça Açarken Uygulama Kapanıyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Windows 10 kullanmaktayım. Solidworks'ün 2017 SP5 sürümünü kullanıyorum. Uzun zamandır çözemediğim bir hata ile karşılaşıyorum. Uygulama sıkıntısız açılıyor ve program ayarlarını görünüm detaylarını değiştirebiliyorum. Dahası önceden çizilmiş bir 3D tasarım projesini de açabiliyorum ve önceden çizilmiş olan proje üzerinde değişiklikler yapabiliyorum. Fakat yeni çizim açmak için aşağıdaki resimde gösterilen yere tıkladığımda program aşağıdaki resimdeki hatayı veriyor ve donuyor görev yöneticisi yardımı ile kapatmak zorunda kalıyorum. Programı "process monitor" yardımı ile "Logfile" dökümanını çıkardım ve aşağıda mevcuttur. Hatanın ne olduğunu hala bulamadım. Denediğim çözümler:
1- Programı kaldırmak ve 2016 sürümü yüklemek.
2- Programı kaldırırken tüm kayıt defteri dosyalarını silerek yeniden yüklemek.
3- Programın uyumluluk versiyonlarını değiştirmek. (XP, Vista vb.)
4- Programı nvidia denetim masasından sadece ekran kartı ve sadece işlemci grafik kartı ile ayrı ayrı başlatmak.
5- Ekran kartı driverlarım güncel mi diyerek Geforce Experience ile kontrol ettiğimde güncel olduğunu söylüyordu.
6- Direct X sürümünde birşey var sandım. Kontrol etmek için "dxdiag" komutu ile baktığımda sürümün güncel olduğunu gösteriyordu ve sorun yok diyordu.

Process Monitor için Google Drive linki: Link

Yeni kısmına tıkladığımda alt kısımdaki hatayı almaktayım

Hata Ekranı.jpg
Önceden çizilmiş tasarım.jpg
Ekran Kartı Sürümü.jpg
Dxdiag Ekranı.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı