Çözüldü SolidWorks Realview aktif olmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Mersin
Daha fazla  
Merhaba öncelikle. Daha önce kullandıgım SolidWorks programında realview aktif edebilirken şu an tekrar indirip kurdum ve aynı adımları yapmama ragmen aktif olmuyor. Bu konu da yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Çözüm
Aynı problemi ben de yaşıyorum. Bir ara daha oldu düzelttim açıldı şimdi gene gitti realwiev durduk yere.
Güncelleştirmelerle mi alakalı anlamadım.
Nasıl düzelttiğini hatırlıyor musun ?
Sorunun kaynağını sonun da buldum ekran kartı güncellemesinden dolayı RealView aktif olmuyormuş. Sürümü 466.77 çektim ve RealView aktif etme işlemlerini tekrardan yaptım ve oldu. Herkese hayırlı forumlar.
Aynı sorunu simulation kısmında yaşamıştım redditde solidworks license managerdan premium versiyonları öne almamı tavsye ettiler. Program ordaki sürümlerin hangisi en yukardaysa onu önce çekiyo. Örneğin simulation standart, simulation premiumdan yukardaysa ilk standart olanı algılıyo.

Öncelikle teşekkür ederim. Bu öne alma işini nasıl yapacağım ? Verebileceğin bir linkte olur ordan bakıp yapabilirim.
Elimde bir link yok ama başlat kısmından arama yerine solidworks license yazınca çıkması lazım açılan ekrandan en sağdaki sekmeye girip premium versiyonları standart versiyonlanların üstüne taşı. Bir dene bakalım belki sorunun düzelir.

Elimde bir link yok ama başlat kısmından arama yerine solidworks license yazınca çıkması lazım açılan ekrandan en sağdaki sekmeye girip premium versiyonları standart versiyonlanların üstüne taşı. Bir dene bakalım belki sorunun düzelir.
SolidWorks Network license yazdıgımda senin dediğin gibi bir ekran cıkmıyor. Galiba çözemeyeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısısss.PNG
    Ekran Alıntısısss.PNG
    63,7 KB · Görüntüleme: 368
Oradaki License Order sekmesinden yapılıyor.
Dün bayağı ugraştım senin dediğin şekilde yapmaya çalıştığımda hata veriyor' could not borrow the solidworks premium license (-68,147)' tarzında. Sonra anladım ki onla alakası yok. Nvida ekran kartını devre dışı bıraktım. Entegre olan İntel HD 530 olan ekran kartına aynı adımları uyguladım aktif oldu ama bana Nvidia lazım :)

Aynı problemi ben de yaşıyorum. Bir ara daha oldu düzelttim açıldı şimdi gene gitti realwiev durduk yere.
Güncelleştirmelerle mi alakalı anlamadım.
Nasıl düzelttiğini hatırlıyor musun ?
Sorunun kaynağını sonun da buldum ekran kartı güncellemesinden dolayı RealView aktif olmuyormuş. Sürümü 466.77 çektim ve RealView aktif etme işlemlerini tekrardan yaptım ve oldu. Herkese hayırlı forumlar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı