Son 3 ay içinde bilgisayarda olanlar normal mi?

Semih_D

Picopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
512 GB M2 SSD
Ekran kartı
1660Ti
İşlemci
i7 9750H
Son 3 aydır olanlar, şimdi teker teker anlatmaya başlıyorum. Ben genelde FIFA oynayan biriyim. FC 24 çıkmasına 1 ay kala sildim, ama oyundan aşırı zevk aldım ve hiç FPS sorunu olmadı. Neyse, işte FC 24'e geçtim ve geçmemle beraber aşırı donmalar oluyordu. Oyun yeni güncellemelerle gider diye geçiştirdim kendimi. Sonra başka oyunlar yükledim, garip bir şekilde onlarda da kasıyordu. Bu sefer de dedim ki, zamanında Driver Booster kullanmıştım, ondandır, formatla geçer hepsi. Neyse attım formatı, bu format atma işlemi dün oldu. Neyse, her şeyi kurdum, RDR2'yi yükledim oynamak için, abi oyun 15 FPS dedim ki direk geçmiş olsun bir sorun var. Onun dışında bilgisayarda şundan sorun olabilir, bilgisayar 2020 Nisan ayında alındı ve alındığından beri hiç bakım yaptırmadım, ama bu kadar da olmaz gibi geliyor. Sizce ne yapmalıyım, bana akıl verin.

Son 3 aydır olanlar, şimdi teker teker anlatmaya başlıyorum. Ben genelde FIFA oynayan biriyim. FC 24 çıkmasına 1 ay kala sildim, ama oyundan aşırı zevk aldım ve hiç FPS sorunu olmadı. Neyse, işte FC 24'e geçtim ve geçmemle beraber aşırı donmalar oluyordu. Oyun yeni güncellemelerle gider diye geçiştirdim kendimi. Sonra başka oyunlar yükledim, garip bir şekilde onlarda da kasıyordu. Bu sefer de dedim ki, zamanında Driver Booster kullanmıştım, ondandır, formatla geçer hepsi. Neyse attım formatı, bu format atma işlemi dün oldu. Neyse, her şeyi kurdum, RDR2'yi yükledim oynamak için, abi oyun 15 FPS dedim ki direk geçmiş olsun bir sorun var. Onun dışında bilgisayarda şundan sorun olabilir, bilgisayar 2020 Nisan ayında alındı ve alındığından beri hiç bakım yaptırmadım, ama bu kadar da olmaz gibi geliyor. Sizce ne yapmalıyım, bana akıl verin.
Ekran kartı güncel driverini tekrar indirin ve kurun.

PC temizliğini mutlaka yaptırınız zira problem tamamen temizlik ile alakalı olabilir toz vardır fanlar çalışmıyordur o yüzden performansta kısıtlıdır. Geforce Experience ile sürücünüzü güncelleştirin Windows grafik ayarları bölümünden oyununuzu bulun ve yüksek performans seçeneğini seçin bu sayede oyun harici ekran kartınızı kullanacaktır.

Nvidia’dan kurdun mu ekran kartı sürücünü. 15 FPS ise dahili kartı kullanıyordur muhtemelen 1660 ti sürücüsü kurulu değildir. Eğer yanlış demediysen laptobunda 1660 ti Mobile var değil mi? Doğru ise aşağıya en güncel sürücüyü bırakıyorum indir ve çalıştır kurulsun.

Isındığı için olabilir veya oynadığınız oyunlara sistem artık yetmiyor olabilir sonuçta bir sürü güncelleme geldi o oyunlar çıktıktan sonra, termal macun değişimi, fan değişimi kasa temizliği gibi şeyler işinizi görebilir.

i7-9750H çok ısınan bir işlemci. FC 24'ün de optimizasyon olarak, hatta FIFA serisinin son oyunlarının optimizasyon olarak rezalet olduğunu belirtecek olursam ilk yaşananlar normal.

i7-9750H işlemci dikkatimi çekti, sıcaklıklar ne durumda?

Belki harici ekran kartı yerine dahiliyi kullanıyordur, harici kartla RDR2'nin 15 FPS olması çok olağan dışı, ekran kartı driver'ını DDU ile silip yeniden de yükleyebilirsiniz.

Tekrar FIFA'yı oynamayı deneyin. Belki de oyun kaynaklıdır.

Sonda belirtmiş temizlik yapmadığını.
%100 temizlik ile alakalı o zaman 6 ayda bir taş çatlasa senede 1 temizlik yapılması lazım performans açısından.

sonra organik kalorifer gibi çalışıyor makine.

Yeni konular

Geri
Yukarı