Mayıs 2021 Technopat DDoS Saldırıları

Filtrelenmesi gerekmiyor ki :) Tamamen gelen giden paketleri filtreleyip bunu engellemek mümkün değil çoğu zaman. Birçok "aşırı güvenli" sayılan web sitesinde de Nmap taraması yapabilirsin nasıl yapacağını bilirsen.
En başta Cloudflare'in bir amacı olması için IP adresinin sızdırılmaması gerekiyor :) Ev internetim için nmap filtrelemeyi araştırmıştım sadece, web siteleri için durumu bilmiyorum...
Forumun kapanma tehlikesi var mı?
Bu kadar çapsız bir saldırıda tamamen kapanma şansı yok denecek kadar az... Belirli bir süre erişim yavaşlayabilir, kısıtlanabilir sadece.

Botnet dediğimiz ağından bir DDoS satın alabilir miyim mesela? Çok merak ettim nedense.
Binlerce, belki milyonlarca farklı IP. Birçoğu da yurt dışı. Ayrıca bu bilgisayarların sahiplerinin çoğunun botnet ağında olduklarından haberi yok. Boşa kürek sallamakla eş değer. Versen de bir sonuç çıkmayacak büyük ihtimalle. Mutlaka önlemini almışlardır.

Binlerce, belki milyonlarca farklı IP. Birçoğu da yurt dışı. Ayrıca bu bilgisayarların sahiplerinin çoğunun botnet ağında olduklarından haberi yok. Boşa kürek sallamakla eş değer. Versen de bir sonuç çıkmayacak büyük ihtimalle. Mutlaka önlemini almışlardır.

Filtrelenmesi gerekmiyor ki :) Tamamen gelen giden paketleri filtreleyip bunu engellemek mümkün değil çoğu zaman. Birçok "aşırı güvenli" sayılan web sitesinde de Nmap taraması yapabilirsin nasıl yapacağını bilirsen.

Olay çoğunlukla mail server yüzünden. Mail server yüzünden elde edilemese bile istediğiniz sitenin CF arkası IP adresini öğrenebileceğiniz bazı teknikler var. Yine o şekilde öğrenilip saldırı gerçekleştirilebilir, bunu tam olarak engellemenin bir yolu maalesef yok. Teknik olarak açıklamak isterdim fakat yine saldıran birilerinin önlem alındıktan sonra görüp kullanmaya çalışacağından çekiniyorum.

Daha büyük saldırı yapabilecek adam bu tarz DDoS vesaire ile uğraşmaz zaten :)

Ya uğraşırsa?

Bir şey olmuyor. Bunu illegal satın alman mümkün değil, bir zararlı ile kendi botnet ağını kurup zombi toplaman gerek.
Sanırım benim bu topladığım zombilere bir dosya gönderiyorum ve botnet virüsü bilgisayara sızıyor. Ben emir verdiğim zamanda çalışıp DDoS atıyor, eğer bilgisayara yük bindirmiyorsa aman aman standart kullanıcının fark etmesi zor gibi.

Pardon kuzenim atmış. IP banımı açın :D.

Bu arada Metin2'de işlemci banı ya da anakart banı gibi bir şey var. Ondan denesenize. Her donanımın farklı bir şeyi varmış galiba. Onu engelliyor.
Kimse, kalkıp da yeni sistem kurmak hacklemek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı