Son dakika Ukrayna ordusu başladı, Rusları vurdu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buradan devlet yetkililerine sınırları Ukraynalı Göçmenler için açmalarını talep ediyorum, en azından hükümetteyken bizim için bir şey yapın 🙃😏

Yapma. Aynı şeyi onlar senin bacın ya da annene ima etse hoş olur mu ?
Benim ima etmem bir şeyi değiştiriyor mu, Benim kişisel fikrim Suriyeliler böyle gelebiliyor ise Ukraynalılar da gelsin.

Benim ima etmem bir şeyi değiştiriyor mu, benim kişisel fikrim suriyeliler böyle gelebiliyor ise ukraynalılar da gelsin.

Hayır yanlış anladın. Sen Ukrayna'lı kadınları ima ediyorsun. Suriyelilerle alakası yok bunun.

Ayrıca "benim ima etmem bir şeyi değiştiriyor mu" bunu nasıl söylersiniz?

Şimdi sokaktaki biri sizin ailevi değerlerinize küfür etse tepkiniz ne olurdu? Onun söylemesi bir şey değiştiriyor mu?

Aynı şekilde bu durum bize olsaydı Türk kadınları zorunlu göç etmek zorunda kalsaydı aralarında seninde annen bacın olsa gidecekleri ülkelerdeki adamlar senin yaptığın gibi ima etse hoşuna gider mi?

Hayır yanlış anladın. Sen Ukrayna'lı kadınları ima ediyorsun. Suriyelilerle alakası yok bunun.

Ayrıca "benim ima etmem bir şeyi değiştiriyor mu" bunu nasıl söylersiniz?

Şimdi sokaktaki biri sizin ailevi değerlerinize küfür etse tepkiniz ne olurdu? Onun söylemesi bir şey değiştiriyor mu?

Aynı şekilde bu durum bize olsaydı Türk kadınları zorunlu göç etmek zorunda kalsaydı aralarında seninde annen bacın olsa gidecekleri ülkelerdeki adamlar senin yaptığın gibi ima etse hoşuna gider mi?
Söylemek başka ima etmek başka şeyler. Ukraynalı için düşündüklerimi Suriyeliler için düşünmeyebilirim bu da benim kendi görüşüm. Ben kadınlar diye bir şey demedim Ukraynalı erkekler de gelsin demediğim şeyden dolayı bana çamur atamazsın.

Ben kadınlar diye bir şey demedim Ukrayna'lı erkekler de gelsin demediğim şeyden dolayı bana çamur atamazsın.

Nasıl demedin? Zaten açık açık ima ettin daha ne diyeceksin?
Bu seviyesiz espiriler bir gün annene ya da bacına yapılırsa ne hissedersin ?

Ve sana çamur atmıyorum. Yaptığının yanlış olduğunu söylüyorum. Çamur atmak başka birşeydir.

Bir fikir belirtmek istiyorum direkt 3.Dünya Savaşı yazanlar hakkında. Savaş günümüzde o kadar basit bir şey mi de 2 devlet arasındaki en ufak savaşta 3.Dünya Savaşı çıksın? En basitinden Azerbaycan ile Ermenistan savaşı 3.Dünya Savaşı mı doğurdu? 1. Dünya Savaşında veliaht prensin öldürülmesinden sonra giderek büyüyen bir savaş oldu ardından 2. Dünya Savaşında kimse savaşmak istemeyeceğinden Almanya´nın işgallerine birçok ülke diş sıktı ve bekledi. En sonunda bardağı taşıran son darbeyle savaş başladı. Ülkelerin bir çoğu özellikle salgın döneminde risk almak istemezken 2 ülke arasındaki gerginlik veyahut savaşta "Dünya Savaşı" statüsüne bağlı bir savaş çıkarmayı göze alabilirler mi? Hayat strateji oyunlarındaki gibi savaşlara el vermiyor ne yazık ki. Tarihle, siyasetle ilgili çok fazla bilgim olmamasına rağmen "Dünya Savaşı" terimini en ufak bir olaya bağlanması bence her insanın yapmaması gerektiğini anlayabileceği bir ifade.

İki tarafta birbirini yer ağır kayıplar verir bi ateşkes anlaşmasıyla biter, bir süre sonra ateşkes anlaşması feshedilir gene savaş devam eder.
NATO'da müttefik devletleri kontrol etme gücü olsaydı Rusya'ya karşı o kadar imkana rağmen böyle kilit kalmazdı.

1. dünya savaşında veliaht prensin öldürülmesinden sonra giderek büyüyen bir savaş oldu.

1.dünya savaşının asıl amacı osmanlı toprakların paylaşılmasıydı. Veliaht meliaht hikaye.
Bu sadece bahane. Dediğiniz gibi dünya savaşı kolay kolay çıkmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı