Son günlerde artan spam mesajlar ve aramalar

CAESARVLLAH

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Hepimize bildiğiniz gibi arada sırada spam ve dolandırıcı mesajları gelmekte veya kendileri aramakta. Bu son 1 haftada ve özellikle bugün abartmıyorum, en az 10 kere arandım ve en az 10 kere de hem SMS olarak hem de WhatsApp'dan spam mesajları aldım. Bu sadece benim başıma mı geliyor yoksa sadece bu son günlerde başkaları için de artış söz konusu mu?

Merhaba. Hepimize bildiğiniz gibi arada sırada spam ve dolandırıcı mesajları gelmekte veya kendileri aramakta. Bu son 1 haftada ve özellikle bugün abartmıyorum, en az 10 kere arandım ve en az 10 kere de hem SMS olarak hem de WhatsApp'dan spam mesajları aldım. Bu sadece benim başıma mı geliyor yoksa sadece bu son günlerde başkaları için de artış söz konusu mu?

Günde 10 olmasa bile bende de 3-5 tane geliyor hocam. Normal gibi.

Sürekli sabit numaralardan arama geliyor banada. Açsam ses yok, geri arasam meşgul çalıyor. Bazen günde 10-12 defa arandığım oluyor. İş dolayısıyla tanımadığım numaraları sessizede alamıyorum. Tam önemli işim varken çalınca deliriyorum bazen.

Sürekli sabit numaralardan arama geliyor banada. Açsam ses yok, geri arasam meşgul çalıyor. Bazen günde 10-12 defa arandığım oluyor. İş dolayısıyla tanımadığım numaraları sessizede alamıyorum. Tam önemli işim varken çalınca deliriyorum bazen.
Beni sabit numaradan daha çok bugün İngiltere ve Endonezya numaraları çok aradı. Normalde İtalya, Almanya'dan ararlardı kendi dillerinde parasız kalıp €100 harçlık istiyorum gibisinden bir şeyler söylüyorlardı. Olsa da versek. 😀

Şaka sanacaksınız ama bunları açanlar oluyor ve ciddi paralar kaptırıyorlardı, son dönemde azaldı ama hala vardır para veren.
Eskiden günde 20000 Dolar ya da 50000 Pound maaşlı işler teklif edenler olurdu şimdi parasız kaldıkları için 150 Lira teklif ediyorlar biraz daha inandırıcı olmuş gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı