Son günlerde Instagram'daki dolandırıcı gönderilerinin artması

Makaleler
7
Yer
Mile Marker LN 29.5, 51 Area.
Merhabalar arkadaşlar. Birkaç gündür fark ettim ki, yüzlerce insan son günlerde Instagram'da rastgele kullanıcı adına sahip hesaplar tarafından "5000 TL kazandınız", "şu ödülü kazandınız" vb. gibi 'çekiliş' gönderilerine etiketleniyor. Bu gönderilere kesinlikle inanmayın, kanmayın! Bunların tamamı dolandırıcı, hepsi bot ve sahte hesaptır. Herhangi biriyle irtibat kurduğunuz zaman dolandırılmanız kesin olasılıktır!

Ee peki, bunlardan kurtulmanın yolu yok mu? Şu anlık Instagram bu hesaplara komple kapatmaya gidene kadar yok lakin hesabınızı daha güvenli hale getirmenin birkaç yolu var.

1. Adım, hesabınızı gizliye alın.
Instagram hesabınızı gizliye almak ve profil içeriğinizi herkesin görmesini engellemek bu tür durumlarda önemli bir role sahiptir. Hesabı gizliye almak için şu yönergeleri takip edin:
Instagram -> Sağ Alttaki Profil Resmine Tıklayın -> Sağ Üstteki Üç Çizgiye Basın -> Ayarlar ve gizlilik -> Hesap gizliliği -> Gizli Hesap sekmesini açın.

2. Adım, herkesin sizi etiketlemesine izin vermeyin.
Instagram hesabınızdaki "sizi kimler etiketleyebilir" bölmesini kapatarak bu tür spamların ciddi derecede önüne geçebilirsiniz. Herkesten gelen etiketler bölümünü düzenlemek için şu yönergeleri takip edin:
Instagram -> Sağ Alttaki Profil Resmine Tıklayın -> Sağ Üstteki Üç Çizgiye Basın -> Ayarlar ve gizlilik -> Biraz aşağı kaydırın -> Etiketler ve bahsetmeler -> "Senden kimler @bahsedebilir?" bölümünü 'Takip ettiğin kişilerden bahsetmelere izin ver' yapın veya komple kapatın.

3. Adım, herkesten gelen istekleri onaylamayın.
Her kullanıcıdan gelen takip isteğini onaylamayın ki hesabınız bot hesap gibi anlaşılmasın. Hesabınızda sadece tanıdık insanların olmasına özen gösterin.

Okuduğunuz için teşekkürler. Sosyal medyayı güvenli kullanmaya devam edin, iyi sosyaller!

Ben de şunu eklemek isterim: Kimse babasının hayrına kolay kolay bir şey vermez. Bunu aklınızdan çıkarmadığınız sürece kolay kolay dolandırılmazsınız. Bu tarz şeylere dikkat edin. Bizim insanımız parayı görünce kendinden geçiyor ve dolandırılabiliyor.

Geri
Yukarı