Son Hafta Devamsızlık Yazılır Mı?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba 9. sınıfım normalde ortaokulda son haftalar yoklama alınsa da yok yazılmıyorduk. Lisede de aynı şekilde mi? Pazartesi e-okul kapanıyor pazartesiden sonra gitmesem devamsızlık girerler mi? Devamsızlığım 0,5 gün 3,5 gün olursa da çok problem olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan 12 yıllık eğitim öğretim hayatını sürdüren arkadaşlarıma sesleniyorum. E-okul hiçbir zaman kapanmaz. Notlarınız yazın bile değiştirilip karnenize güncellenebilir. Bu, yalandır :)

Devamsızlık yazmama olayı da okula bağlı bir durum.

Ben 2 sene önce 10 da kaldım diye son 1 hafta hiç gitmedim devamsızlık da 9 gündü hem 1 hafta yok yazmadılar hem de karne almaya son 2 gün kala sınıftan geçirmişlerdi.
Bu arada devamsızlık hala 10 gün 5 gün olursa belge alamıyorsunuz.

Perşembe sabahı bütün karneler yavaştan basılmaya başlar. Yani perşembe sabahına kadar olan her şey karneye geçer. Belki perşembe günü bile okul numarana bağlı yazılır. Yani çarşamba gününe kadar garanti yok yazılacaksın. Devamsızlık hakkı lise de toplam 35 gündü sanırım. 25 özürlü 10 özürsüz. 5 günü geçince de teşekkür, takdir yok. Ortaokul da ise özürsüz 20 gün herhalde özürlüyü bilmiyorum. Ayrıca bu sene kalmalar çok az olacaktır okul her türlü geçirmeye çalışacak eğer iyi bir okuldaysanız (en azından TEOG puanı 380 falan) okul puanının düşmemesi için.

Yani bize anlatılan buydu. 2-3 öğretmene sordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı