Son iki haftadır TurkNet aşırı yavaş

Microsoft Store üzerinden Speedtest uygulamasınıda indirebilirsiniz daha doğru sonuç verebiliyor.

1711046545449.png

Hocam kablolu bağlantı ile 93 verdi. Modem salonda olduğu için ve ben de kendi odamda olduğum için arada bir duvar oluyor fakat yaklaşık 2 metredir belki 2.5 metre. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz.

Modem galiba biraz yaşlı. Kabloda aldığınız hız çok güzel imkanınız varsa odanıza kablo çekseniz çok güzel olur. Ama modemide yenilemenizi tavsiye ederim.
Valla hocam yeni de aldık aslında ama işte sanırım kötü bir model zaten 5Ghz desteklememesinden bir şüphelenmiştim başta. Modemler ve markalar hakkında hiçbir bilgim yok arkadaşlarım Mesh modem önermişti ama sizin öneriniz nedir

Hocam benim modem piyasinda pek bilgim yok bütçenize göre örnek "900₺ Vdsl Modem önerisi" gibisinden konu açarsaniz piyasaya daha hakim arkadaşlar yardımcı olurlar.

Hocam benim modem piyasinda pek bilgim yok bütçenize göre örnek "900₺ VDSL Modem önerisi" gibisinden konu açarsaniz piyasaya daha hakim arkadaşlar yardımcı olurlar.

Tamamdır hocam, peki bu router, sinyal genişletici veya modemin farkını biliyor musunuz her odaya bir modem mi almam gerekecek daha iyi bir hız için o konuda bilginiz var mı?

Routter modemden kablo ile aldığı sinyali yayar sinyal genişletici kablosuz routterdir. Yani modemden aldığı sinyali yeniler modem ise hattan aldığı sinyali yayar.

Eğer modemin yaninda kablosuz iken çekiyorsa sinyal genişletici işe yarar.

Geri
Yukarı