Son kullanma tarihi 13 sene geçmiş espresso içilir mi?

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 144
  • Görüntüleme 20B
Kendime sıcak çikolata ararken dolapları karıştırırken zamanında bir tanıdığımızın Belçika'dan getirdiği espresso kavanozlarından birine denk geldim. Son kullanma tarihi Eylül 2011 gösteriyor. Lakin hiç açılmamış ve aynı şekilde duruyor. Bir yapışma, böceklenme, renk değişme gibi durum da yok. Daha önceleri son kullanma tarihinin üzerinden 1 sene geçmiş çikolatala yemişliğim var lakin 13 sene biraz uzun geldi.

Eki Görüntüle 2152451
Eki Görüntüle 2152450
Eki Görüntüle 2152449
Gömün hocam, tarihi eser olmasına çok birşey kalmamış.

Güvenlik kağıdı çok hafif şişkin.

Sırf bu nedenden dolayı içme derim hocam içerisinde hava bile girmemiş olsa bakteri üremesi başlamış olabilir hatta 13 sene olduysa bakteri üremesi bitmiş bile olabilir 🤣

Sırf bu nedenden dolayı içme derim hocam içerisinde hava bile girmemiş olsa bakteri üremesi başlamış olabilir hatta 13 sene olduysa bakteri üremesi bitmiş bile olabilir 🤣

Bakteriler de espressoya dönüşmüştür, aroma katar.

Kendime sıcak çikolata ararken dolapları karıştırırken zamanında bir tanıdığımızın Belçika'dan getirdiği espresso kavanozlarından birine denk geldim. Son kullanma tarihi Eylül 2011 gösteriyor. Lakin hiç açılmamış ve aynı şekilde duruyor. Bir yapışma, böceklenme, renk değişme gibi durum da yok. Daha önceleri son kullanma tarihinin üzerinden 1 sene geçmiş çikolatala yemişliğim var lakin 13 sene biraz uzun geldi.

Eki Görüntüle 2152451
Eki Görüntüle 2152450
Eki Görüntüle 2152449

Küçük bi tadımlık alıp bir süre bekle, karın ağrısı yoksa 1 bardak yapıştır gitsin. 1 bardaktan sonra da ağrı yoksa kullanabilirsin 😄😄

@kino Baldan uzun ömürlüymüş hocam gömün.
1711738961985.png

YTD.
Ekleme: Bence bu bizi gebertmeye çalışıyor sorumluluk almıyormuş! Sakın içmeyin YTD.
1711739184508.png

Kendime sıcak çikolata ararken dolapları karıştırırken zamanında bir tanıdığımızın Belçika'dan getirdiği espresso kavanozlarından birine denk geldim. Son kullanma tarihi eylül 2011 gösteriyor. Lakin hiç açılmamış ve aynı şekilde duruyor. Bir yapışma, böceklenme, renk değişme gibi durum da yok. Daha önceleri son kullanma tarihinin üzerinden 1 sene geçmiş çikolatala yemişliğim var lakin 13 sene biraz.

Öbür tarafa tek yön bilet hocam hiç gerek yok.

Geri
Yukarı