Son sene sayısaldan 100K sıralama yapılabilir mi?

bunshiin

Picopat
Sınava bu yıl girecek olan biriyim ve 12. sınıfım. Sorum şu: Son sene 100k 90k yapmak mümkün mü? Sayısaldan giriyorum, 75 OBP var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mümkün, yalnız sıkı bir disiplin lazım. Vepuan tarzı sitelere girip TYT ve AYT'de kaçar net yaparak sayısalda 100k yapabileceğini öğrenebilirsin, böylece hedefini belirleyebilirsin.

Edit: Mesela ben kabaca hesapladım. 75 OBP, 75 TYT ve 52 AYT neti yapan biri YKS 2023'te 96k yapmış sayısalda.

Yapılır ama düzenli çalışma ve azim ister ve bir tavsiye olarak konuların hepsine çalışma en çok çıkan konulara bol çalış netlerin daha hızlı ve stabil yükselecektir ve her hafta en az 1 AYT 1TYT denemesi çöz son olarak şunu diyeyim 2 ay civarı kala konuların %80-%90 nını bitirip her gün deneme çözmeye çalış o son düzlükteki denemeler gerçekten çok etkili.

Çoğu kişi zaten son sene sıkı çalışmaya başlıyor. Eğer temel eksiklerin varsa önce onları tamamlamaya çalış. Düzenli çalışmayla halledebilirsin ama önemli mümkünse hemen bugün başlaman. Günde 12 saatle başla rakiplerini ele demiyorum, ufaktan başla mesela günde 2 saat. Bir de düzenli deneme yapman lazım.

Sınava bu yıl girecek olan biriyim ve 12. sınıfım. Sorum şu: Son sene 100k 90k yapmak mümkün mü? Sayısaldan giriyorum, 75 OBP var.
Hedefini daha yüksek tutmalısın. Kendini 100 bin ile sınırlama. Düzenli ve sistemli çalışırsan bu sıralamadan daha da iyisini yaparsın. Niye böyle diyorum, çünkü insan beyni rahatlıkla kandırılabilen bir organ. Sen ona ne istediğini söylersen o kendisini ona göre ayarlamaya başlar. Çünkü ona inanır. İrade beyni yönetir. Bu yüzden daha iyi sıralamalara odaklan hedefini daima yüksek tut. Böylelikle 100 bin den 90 binden daha iyi yapacağına eminim. Yine de tabiki bunun yolu temelde düzenli çalışmaktan geçiyor. İstediğin bölüm her ne ise o bölümde okuyan kişilerle görüşebilirsin. Sana çalışma sistemlerini anlatacak birileri çıkacaktır. Ayrıca çevrendeki kişilerinde dersine adam akıllı çalışan insanlar olmasına dikkat et. Milletin seni oyalayıp geri bırakmasına izin verme. Sistemli bir şekilde kendini ilk 2 3 hafta zorla gerisinde ders çalışmaya zaten alışacaksın. Kısaca özetlemek gerekirse, güzel bir sıralama yapacağına kendini inandır ve düzenli ve verimli ders çalış, başarı gelecektir.

Hedefini daha yüksek tutmalısın. Kendini 100 bin ile sınırlama. Düzenli ve sistemli çalışırsan bu sıralamadan daha da iyisini yaparsın. Niye böyle diyorum, çünkü insan beyni rahatlıkla kandırılabilen bir organ. Sen ona ne istediğini söylersen o kendisini ona göre ayarlamaya başlar. Çünkü ona inanır. İrade beyni yönetir. Bu yüzden daha iyi sıralamalara odaklan hedefini daima yüksek tut. Böylelikle 100 binden 90 binden daha iyi yapacağına eminim. Yine de tabii ki bunun yolu temelde düzenli çalışmaktan geçiyor. İstediğin bölüm her ne ise o bölümde okuyan kişilerle görüşebilirsin. Sana çalışma sistemlerini anlatacak birileri çıkacaktır. Ayrıca çevrendeki kişilerinde dersine adamakıllı çalışan insanlar olmasına dikkat et. Milletin seni oyalayıp geri bırakmasına izin verme. Sistemli bir şekilde kendini ilk 2 3 hafta zorla gerisinde ders çalışmaya zaten alışacaksın. Kısaca özetlemek gerekirse, güzel bir sıralama yapacağına kendini inandır ve düzenli ve verimli ders çalış, başarı gelecektir.

Çok sağ olun dostlar.

Yapılır ama düzenli çalışma ve azim ister ve bir tavsiye olarak konuların hepsine çalışma en çok çıkan konulara bol çalış netlerin daha hızlı ve stabil yükselecektir ve her hafta en az 1 AYT 1TYT denemesi çöz son olarak şunu diyeyim 2 ay civarı kala konuların %80-%90 nını bitirip her gün deneme çözmeye çalış o son düzlükteki denemeler gerçekten çok etkili.

Hedefim çoğu TYT konusunu bitirip öyle deneme çözmeye başlamak sonra tekrarlarımı TYT denemleri ile yaparken AYT asılmak.

Kanka yapılır yapılmaz diye birşey olmasa niye sınava soksunlar
ilk 150-200bine girmek zor 200bin üstünü sıkı çalışmayla rahat tokatlarsın

Geri
Yukarı