Son ses televizyon izleyen komşu

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
Saat gece 1.56. hem bağıra bağıra konuşuyorlar hem de televizyon son ses açık.

Uzatmadan diyeceğim tek bir şey var o da hani milli duyguları çok kabarmış arkadaşlar var ya onlara soruyorum uğruna sabah akşam savunduğunuz bölgenin insanlarının maksimum medeniyet seviyesi bu. Değer mi bu kitle için ölümüne bir ideolojiyi savunmak? Hayatta değmez. Bir insana bu saatte bağırarak konuşmayacağını ve son ses televizyon izlenmeyeceğini anlatmak mı gerekir? Uyarmak mı gerekir? Bunu idrak edemeyen bir adamı uyarırsan alacağın tepki sana ne lan olur ve daha da fazla ses yapmaya başlar.

Biri böyle olsa anlarım da şu ana kadar farklı şehirlerde farklı insanlarla aynı yerde yaşadım gerek yurt olsun gerek komşuculuk olsun ayrıca üst katımıza yıllardır kiracı geliyor kısacası ilk defa karşılaşmıyorum üstüne her seferinde insanların ne kadar medeniyetten uzak olduğunu gözlerimle görüyorum. Bu insanlarla bir arada huzurlu sekilde yaşamanın tek koşulu onlar gibi olmak. O batının soğuk, komşuculuk kültürü olmayan insanına hasretim. Neden geliyorsa başımıza bu sıcakkanlı samimi insanımız bilmem neyimiz ayaklarından geliyor. Bana selam vermeyin bana bir tabak yemek de vermeyin kardeşim adam gibi insan olmayı öğrenin yeter. Bıktım hepinizden şu saatte sinir oldum gidip kulak tıkacı siparişi vereceğim keşke etrafımızdaki bazı sesleri filtreleyip sessize alacak bir teknoloji gelse de kurtulsak şu tiplerden.

Bunlarla kavga ettiğimden de oldu bağırıp cağırdığım da oldu insan gibi rica ettiğim de oldu sonuç sıfır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı