Son sınıf öğrencinin önceki yıl notları değişir mi?

443595

Hectopat
Mesela diyelim 12.sınıf bir öğrenci var ve notları süper ama istediği üniversiteyi obp ile kazanamamış. Öğretmenleri bu şahsın önceki eğitim yılı notarını değiştirebilirler mi?

Hayır, notlar girildi ve karne verildikten sonra notlar asla değiştirilemiyor. Eğer hoca not konusun da yanlış bir şey yapmadıysa tabi.

Hayır, notlar girildi ve karne verildikten sonra notlar asla değiştirilemiyor. Eğer hoca not konusun da yanlış bir şey yapmadıysa tabi.
İnternette yurt dışında bulunan üniversitelerin öğrenci alırken dikkat ettiklerine baktım. Bazıları OBP puanına da önem veriyormuş. Örneğin sınavdan çok iyi puan aldı ama OBP düşük olduğu için alamıyorlar üniversiteye, öğretmenlerle görüşülüp bu notlar düzeltilemez mi?

İnternette yurt dışında bulunan üniversitelerin öğrenci alırken dikkat ettiklerine baktım. Bazıları OBP puanına da önem veriyormuş. Örneğin sınavdan çok iyi puan aldı ama OBP düşük olduğu için alamıyorlar üniversiteye, öğretmenlerle görüşülüp bu notlar düzeltilemez mi?
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Bunun için SAT'a girersin. İyi puan alırsan sorun olmaz herhalde. Ve de AP var. Onlardan da alıp iyi puan alırsan sorun olmaz herhalde.

Çünkü Türkiye'deki liselerin kalitesi belli.

Geri
Yukarı