Son SSCB lideri hayatını kaybetti

Allah aşkına hocam Küba'dan bahsediyoruz. Tartışmaya vakit ayırılması gereken son konu bence.
Tartışmaya gerek yoksa yanlış bilgileri yazmaya da gerek yoktur. Sosyalistler veya objektif gözlemciler, yazarlar Küba'yı gezer, gördüğü olumlu ve olumsuz durumları analiz eder ve lehte ve aleyhte kritiklerini paylaşır.
Bu konuda bir şeyler yazmak istiyorsan biraz oku, izle de gel veya dediğin gibi hiç tartışma istersen.

Lenin dönemi iyiydi, ve Stalin yerine Trotsky yönetseydi daha iyi bir ülke olabilirdi bence.
Hayır. Lenin ne idiyse Stalin de Trotsky de oydu. Tüm suçları birlikte işlediler.
Stalin - Trotsky kavgası koltuk kavgasından başka bir şey değil.
Trotsky'nin farklı görüşleri vardı ama bizdeki Mehmet Uçum nasıl gidip RTE'ye danışman olduysa Trotsky de Stalin yerine başkan olsaydı değişen bir şey olmayacaktı.

Tartışmaya gerek yoksa yanlış bilgileri yazmaya da gerek yoktur. Sosyalistler veya objektif gözlemciler, yazarlar Küba'yı gezer, gördüğü olumlu ve olumsuz durumları analiz eder ve lehte ve aleyhte kritiklerini paylaşır.
Bu konuda bir şeyler yazmak istiyorsan biraz oku, izle de gel veya dediğin gibi hiç tartışma istersen.
Yahu neden sosyalist gözlemcilerin, yazarların görüşlerini okuyayım. Gittim, okudum ve söylenildiği gibi ekonomik sıkıntıda olduklarını anladım. Eğer görüşünüz konusunda kendinizden emin olsaydınız sözel olarak bana üstünlük kurmaya çalışmazdınız. Sizin kullandığınız örneğin
yanlış bilgileri yazmaya da gerek yoktur.
Gibi cümleleri yalnızca kendi görüşünden emin olmayıp bu açığı sözel baskı yaparak kapatmaya çalışanlar kullanır. Gereğinden fazla iddialı konışan birine göre fazla amatörce cümleler kullanıyorsunuz. Git araştır diyorsunuz ama mesajlarınızda aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz. Türkiyeyi kötüleyen birisine yandaş bir yazarın ekonomi görüşlerini tavsiye etmekten hiçbir farkı yok yaptığınız şeyin.. Zaten kullandığınız cümlelerden daha kendi dediğinde kendinizin inanmadığı açıkça ortada. SSCB'nin korkusuna ülkeye turist alamayan, yıkılır yıkılmaz ABD'ye koşan bir ülkeyi yalan yanlış övmeniz ayrı komik bir durum. Kendi tezinizi kanıtlamak yerine basit cümleler ile baskı kurmaktan başka birşey yapmadınız. Bu basit konuda konuşmayı daha fazla ilerletmek istemiyorum.

Son düzenleme:
Yahu neden sosyalist gözlemcilerin, yazarların görüşlerini okuyayım. Gittim, okudum ve söylenildiği gibi ekonomik sıkıntıda olduklarını anladım. Eğer görüşünüz konusunda kendinizden emin olsaydınız sözel olarak bana üstünlük kurmaya çalışmazdınız. Sizin kullandığınız örneğin

Gibi cümleleri yalnızca kendi görüşünden emin olmayıp bu açığı sözel baskı yaparak kapatmaya çalışanlar kullanır. Gereğinden fazla iddialı konışan birine göre fazla amatörce cümleler kullanıyorsunuz. Git araştır diyorsunuz ama mesajlarınızda aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz. Türkiyeyi kötüleyen birisine yandaş bir yazarın ekonomi görüşlerini tavsiye etmekten hiçbir farkı yok yaptığınız şeyin.. Zaten kullandığınız cümlelerden daha kendi dediğinde kendinizin inanmadığı açıkça ortada. SSCB'nin korkusuna ülkeye turist alamayan, yıkılır yıkılmaz ABD'ye koşan bir ülkeyi yalan yanlış övmeniz ayrı komik bir durum.
Sosyalistler sosyalizm bağlamında değerlendirme yapar. Buna uygun bir hayat var mı diye...
Objektif yazarlar da genelde yaşam tarzı ve imkanlar insanlara neler veriyor, yeterli midir, insan yaşamı garanti altında mıdır vs inceler ve kritigini yapar.
Küba'da insanlar sefil diyen yalan söylüyor.
Ben de genelde sosyalistleri eleştiririm ama onlar kadar da sosyalizmi araştırırım.
Küba nereden nereye gelmiş, neden devrim olmuş, öncesinde halk neler yaşıyormuş, şimdi nasıl yaşıyor, kimler şikayetçi?
Burada dile getirdiğin yalanları kimler yayıyor?
Bunları kapitalist alışkanlıkları ile anlamak kolay olmayabilir ama biraz mantık ve düşünce gücü kullanabilmeli insan.

Sosyalistler sosyalizm bağlamında değerlendirme yapar. Buna uygun bir hayat var mı diye...
Objektif yazarlar da genelde yaşam tarzı ve imkanlar insanlara neler veriyor, yeterli midir, insan yaşamı garanti altında mıdır vs inceler ve kritigini yapar.
Küba'da insanlar sefil diyen yalan söylüyor.
Ben de genelde sosyalistleri eleştiririm ama onlar kadar da sosyalizmi araştırırım.
Küba nereden nereye gelmiş, neden devrim olmuş, öncesinde halk neler yaşıyormuş, şimdi nasıl yaşıyor, kimler şikayetçi?
Burada dile getirdiğin yalanları kimler yayıyor?
Bunları kapitalist alışkanlıkları ile anlamak kolay olmayabilir ama biraz mantık ve düşünce gücü kullanabilmeli insan.

Tamam hocam anladım ben sizi🙋🏻 Aynı şeyi deyip duruyorsunuz "Dediklerin yalan" "İnsanlara sefil diyenler yalan söylüyor" "Kim yayıyor bu yalanları" doğrusu nerede? Doğrusu yok. Bana deseniz ki bak bu bu Küba vatandaşları böyle yaşıyor böyle oluyor, eyvallah hocam ben yanlış biliyormuş diyeceğim. Ama yok dediğiniz tek şey "Yalan söylüyorlar".

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı