Son Vaio VPCF22L1EB RAM ve Ekran kartını yükseltmek

SALİH EREL

Kilopat
2011 yılında almış olduğum ve hala performansından müthiş derecede memnun kaldığım bir notebook'umu siz değerli arkadaşlarla tanıştırmak istedim. Bilgisayarım; Sony Vaio VPCF22L1E/B modeli. Aşağıdaki linkte de sizlerle özellikleri paylaşıyorum.

SONY VAIO VPCF22L1E/B CORE i5-2410M 2.0Ghz 4GB 500GB 1GB GT540M 16.4'' Notebook Teknomarketim.com -Toshiba,Asus,Acer,Dell,Hp,Datron,Sony Vaio Notebook ve Bilgisayar

• Ben bu RAM miktarını 16 GB'a kadar çıkarabilir miyim ?
  • Bu bilgisayarımdaki ekran kartını yükseltebilir miyim ?
  • Bu bilgisayarımda RAM miktarını artırmak istersem hangi marka ve model almalıyım ? Bir de kaç MHz olmalıdır ?
Teşekkürler.

1- Hayır en fazla 8 gb.

2-Hayır anakarta gömülü değişmez.

3-Marka model bütceye göre değişir. 1333 MHz olmalı.

Şahsi fikrim 4 gb ram yeterli. Siz SSD alarak sistemi hızlandırabilirsiniz.

Cihaz güzel , arkadaşın söylediği gibi ssd ile yeterli sonucu alırsınız. Belleğe yüklenen uygulamalarınız yoksa 8'e yükseltmek gereksiz olacaktır. Grafik kartı değişirse güç ihtiyacı da değişeceğinden beslemede sorunlar ortaya çıkabilir bu riske girmeyin.

Şu an ki durumda halihazırda gayet ucuz 4 gb bellek daha aldım. Sistem belleği 8 gb ram oldu ki benim için gerçekten yeterli. Bir kaç oyun oynadım ama arada yine söylediğim gibi donmalar vs.. oluyor ve gerçekten çok sinir bozucu derecede. Bu hafta bir kaç yorum ve video izlediğimden samsung marka 840 evo model 256 gb bir ssd alıcam. Gerekli kurulumu vs biliyorum sorun olmayacaktır benim için. Raid özelliğini aktfi edip kullanıcam. Bunun için birde halihazırda durması için usb 3.0 dan bağlamak üzere birde disk kutusu almayı planlıyorum. Bilgisayarım ve oyun oynama performansımı %20 miktarında artırmayı planlıyorum.

Benim oyunlar veya videolarında ki donmalarımın birinci sebebidir hdd. Şu an sistem içerisinde bulunan 5400 rpm 500 gb bir hdd ve 3 senelik. Artık yavaş yavaş bad sector oluştupuna şahit oldum. Eğer oyunlarda gösterilecek bir performan varsa bu performansı ssd sayesinde verilerim daha hızlı ve kusursuz okunarak bana performansın yüzde yüz olarak gösterileceğini düşünmekteyim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı