Son yılların en kötü ekonomi bakanı kim?

Anket

• Mehmet Şimşek

Oy: 4 4,8%
  • Nurettin Nebati

Oy: 43 51,8%
  • Berat Albayrak

Oy: 28 33,7%
  • Lütfi Elvan

Oy: 0 0,0%
  • Naci Ağbal

Oy: 0 0,0%
  • Ali Babacan

Oy: 8 9,6%

• Oy verenlerin toplamı
    83
Bunlar kendileri karar vermiyorlar ne yapacaklarına. Başkanın kendisi ve onun danışmanları ne derse onu yapıyorlar, yaptıkları açıklamalara kadar hiçbir kelime bile kendilerine ait değil. Neyin insafından bahsediyorsun? :D

Herkes, bakanlar da dahil tek kişinin insafında 6 yıldır.
Bana karışmayacaksınız ben kendi politikalarımı yürütmek istiyorum bir kişi bile karışsa istifa eder giderim diyerek geldi kendisi.

Bana karışmayacaksınız ben kendi politikalarımı yürütmek istiyorum bir kişi bile karışsa istifa eder giderim diyerek geldi kendisi.
Tabii canım, ben de aslında Rockefeller ailesindenim, ortalığı karıştırmam için beni Türkiye'ye atadılar. :D Ben de dedim biri bana karışırsa aileden çıkarım diye ama olmadı.

Bunlar kendileri karar vermiyorlar ne yapacaklarına. Başkanın kendisi ve onun danışmanları ne derse onu yapıyorlar, yaptıkları açıklamalara kadar hiçbir kelime bile kendilerine ait değil. Neyin insafından bahsediyorsun? :D

Herkes, bakanlar da dahil tek kişinin insafında 6 yıldır.

Aslinda dogru soyluyorsun. Simsek'in elinde olsa cok daha farkli bir ekonomi gorebilirdik. Daha yeni yeni faizi arttirmaya Erdoğan'i ikna etti. Faizi arttirmak iyi demiyorum bu arada, en azindan gerekiyordu.

Benim vergim olmadan parayı kazanmaması sorun zaten.

Sen ciddi misin? Nasil kazanacakmis anlatsana ogreneyim.

Ben Mehmet Şimşek'in en kötü bakan olacağına asla inanmazdım ama sonuç hüsran oldu. Albayrak dönemi bile bin kat daha stabil politika uygulandı. Şu anda zamlar alıştıra alıştıra değil direkt köklenerek yapılıyor.

Bana göre en kötü ilk 4 bakan
1-Mehmet Şimşek
2-Ali Babacan
3-Nurettin Nebati
4-Berat Albayrak

Berat Albayrak ve Nurettin Nebati.

Aslinda dogru soyluyorsun. Simsek'in elinde olsa cok daha farkli bir ekonomi gorebilirdik. Daha yeni yeni faizi arttirmaya Erdoğan'i ikna etti. Faizi arttirmak iyi demiyorum bu arada, en azindan gerekiyordu.

Sen ciddi misin? Nasil kazanacakmis anlatsana ogreneyim.

Ülkeye döviz ve yabancı yatırım ile Türk lirasının değerini arttırmalı. Globalde TL değerlenirse ülkeye 1 girerken birden 5 girer.
4 mevisimi yaşayan sayılı ülkelerden biriyiz. Bizim için ihracat yapılacak en iyi şeylerden biridir.

Onun dışında sanayiye ve teknolojiye ayak uydurmak yegane temelimiz olmalı. Yeniliğe ayak uydurmazsan, ayak uyduranlara uyarsın bu kadar basit.
Sen Amerika'nın ya da Çin'in vergi sayesınde mı ayakta durduğunu sanıyorsun dostum.

İyi bir şey üretme, sadece vergileri kökle tamam mı? ABD'de falan da vergi köklenmiş halde şu an. AKP trolleri bile bu kadar savunmuyor vergi köklenmesini.
Tamam, her seyi devlet sana yapsin versin. Uretsin, paketlesin sana beles versin. Vergi koklemesinin gerekliligini savunmuyorum sadece bu kadar devletcisiniz niye bu kadar vergiye laf soyluyorsunuz diye soyleniyorum.

İyi bir şey üretme, sadece vergileri kökle tamam mı? ABD'de falan da vergi köklenmiş halde şu an. AKP trolleri bile bu kadar savunmuyor vergi köklenmesini.
Bakin devlet uretmez, devlet yonetir. Devlet yonetir, tesvik eder ve uretime yardimci olur. Siz direkt vergiyi odemeyelim ama devlet uretsin, devlet yapsin dediginiz icin ben boyle diyorum.

Ülkeye döviz ve yabancı yatırım ile Türk lirasının değerini arttırmalı. Globalde TL değerlenirse ülkeye 1 girerken birden 5 girer.
4 mevisimi yaşayan sayılı ülkelerden biriyiz. Bizim için ihracat yapmak vur yağverim tokmağı para gelir eve hesabına dönüşür.
Zaten ben onu savunuyorum. Yabanci yatirima guven vermeliyiz, yabanci yatirimi tesvik etmeliyiz. Konudaki mesajim birkac devletci kafaya hitaben yazmistim. Hem vergi az olsun, hem sadece devlet uretsin.

Geri
Yukarı