Son zamanlarda sürekli midem bulanıyor

kraken937

Picopat
Daha fazla  
Yememe içmeme dikkat etmeme rağmen son zamanlarda hep midem bulanıyor. Annem üşüttüğümü söylüyor ama pencereyi bilerek çok az açıyorum dışarı çıkarsam rüzgarlı yerde durmamaya dikkat ediyorum ama yine mide bulantım devam ediyor. Ben üşüttüğümü düşünmüyorum kışın bile sadece bir kere hasta oldum. Yediğim bir şey dokunuyor ama ne olduğunu bilmiyorum. Mide bulantısının yanında halsizlik, yoğun baş ağrısı ve az bir şey yesem bile aşırı yemek yemişim gibi oluyor. Mide bulantısını geçirmek için ne yapabilirim?

Başınız ağrıyor olabilir, darbe görmüş olabilir, stresten olabilir, genelde stres = baş ağrısı = ölüyormuş gibi hissetmek ya da şu olur.
Bir şeye fazla kafa yorma = baş ağrısı = göz ağrısı = göz ağrısı beyine vurur fazlasıyla çok kötü hisseder insan kendisini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başınız ağrıyor olabilir darbe görmüş olabilir stresten olabilir genelde stres = baş ağrısı = ölüyormuş gibi hissetmek ya da şu olur;
Bir şeye fazla kafa yorma = baş ağrısı = göz ağrısı = göz ağrısı beyine vurur fazlasıyla çok kötü hisseder insan kendisini

Sizin dediğiniz şey migren değil mi?

Başınız ağrıyor olabilir darbe görmüş olabilir stresten olabilir genelde stres = baş ağrısı = ölüyormuş gibi hissetmek ya da şu olur;
Bir şeye fazla kafa yorma = baş ağrısı = göz ağrısı = göz ağrısı beyine vurur fazlasıyla çok kötü hisseder insan kendisini.

Aslında bir şeye fazla kafa yormuyorum. Dışarı çıkıp eve döneceğim zaman aşırı derecede başım ağrıyor evde zorla yemek yiyorum sonra midem bulanıyor yatıp uyanıyorum kahvaltıdan sonra yine mide bulantısı halsizlik keyifsizlik hissi geliyor bilgisayarda oyun oynayacağım zaman keyif alamıyorum çıkıyorum birisi konuşurken en ufak sesten rahatsız oluyorum dinlenmek istiyorum ama dinlenemiyorum.

Aslında bir şeye fazla kafa yormuyorum. Dışarı çıkıp eve döneceğim zaman aşırı derecede başım ağrıyor evde zorla yemek yiyorum sonra midem bulanıyor yatıp uyanıyorum kahvaltıdan sonra yine mide bulantısı halsizlik keyifsizlik hissi geliyor bilgisayarda oyun oynayacağım zaman keyif alamıyorum çıkıyorum birisi konuşurken en ufak sesten rahatsız oluyorum dinlenmek istiyorum ama dinlenemiyorum.
Uykusuzluğa bağlı taammülsüzlük olabilir. D vitamini eksikliği olabilir. Suyu az içiyor olabilirsiniz.

Eğer mide bulantınız kusmaya kadar gidecekse ve kusmak istemiyorsanız, Metpamid hapını eczacınıza danışarak alabilirsiniz. Beynin kusma emri veren merkezini 4 saatliğine etkisiz hale getircektir.

Uykusuzluğa bağlı taammülsüzlük olabilir. D vitamini eksikliği olabilir. Suyu az içiyor olabilirsiniz.

Eğer mide bulantınız kusmaya kadar gidecekse ve kusmak istemiyorsanız, metpamid hapını eczacınıza danışarak alabilirsiniz. Beynin kusma emri veren merkezini 4 saatliğine etkisiz hale getircektir.

D vitaminim eksikti ilaç yazdırmıştı doktor bu kusma durumları olunca bıraktım sonra da kullanmayı unuttum. Şu anda B12 kullanıyorum başka bir doktor 2. kez yazdı bu ilacı.

Geniz akıntısı var ise yutma, çıkar. Bunlar midende birikip mide bulantısına neden olur. Yani boğazını temiz tut.

Eğer aç karna miden bulanıyor ise ve boğazın doluysa geniz akıntısı ihtimali yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı