Sonradan takılan RAM'i çıkardıktan sonra sisteme görüntü gelmiyor

MustafaMrc06

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma 2. bir RAM taktım, (1. RAM ve 2 RAM'in birbirine uyup uymadığını bilmiyorum) taktıktan sonra görüntü gelmedi ve korkup taktığım 2. RAM'i çıkardım. Çıkardıktan sonra da görüntü gelmedi. Ne yapmam lazım?

Bilgisayarıma 2. bir RAM taktım, (1. RAM ve 2 RAM'in birbirine uyup uymadığını bilmiyorum) taktıktan sonra görüntü gelmedi ve korkup taktığım 2. RAM'i çıkardım. Çıkardıktan sonra da görüntü gelmedi. Ne yapmam lazım?

RAM'lerin yerlerini değiştirip tekrar dener misiniz?

RAM'lerin DDR'larını kontrol etmelisin, anakartının voltajından DDR'ların uyumlu olup olmadığına bak çıkardığın RAM'in yuvasını kontrol et.

Aynı durumu tecrübe ettim, kasanın fişini çek, bios pilini çıkartıp 5-10 dakika sonra geri tak, ben bu şekilde yaparak çalıştırdım.

RAM'lerin DDR'larını kontrol etmelisin, anakartının voltajından DDR'ların uyumlu olup olmadığına bak çıkardığın RAM'in yuvasını kontrol et.
ramlerin 2side ddr3 uyumlu değil tecrübe etmiş oldum :D

Aynı durumu tecrübe ettim, kasanın fişini çek, bios pilini çıkartıp 5-10 dakika sonra geri tak, ben bu şekilde yaparak çalıştırdım.
denedim ama olmadı ya

RAM'lerin yerlerini değiştirip tekrar dener misiniz?
ben zaten denemek için taktığım rami başka bilgisayardan aldığım için uyup uymadığını bilmeden taktım. sonrada bilgisayarımın kendi ramini takınca bilgisayarım açılıyo ama görüntü gelmiyodu

Diğer rami yerinden oynatmış olabilir misin?
knkm zaten benim normalde 4 gb 1 tane ramim vardı. Başka bir kasadan ram takmayı denedim. Uymadı ramler . Sonrasında sonradan taktığım rami çıkardım , kendi ramimi taktım. Ama bilgisayarım açılıyo sonrasında monitöre görüntü gelmiyodu

Yeni konular

Geri
Yukarı