Çözüldü Sonuç label4'e yazılmıyor (C#)

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Yazdığım kodda bir sorun yok , sadece label4 yani "cevap" kısmına yaptığım işlem yazılmıyor sebebi nedir acaba?

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-03_141113694.png
    resim_2022-07-03_141113694.png
    81,8 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Case içerisine combobox1.text=="+"; yazmanız lazım diğer semboller için de aynısı.

Case içerisine combobox1.text=="+"; yazmanız lazım diğer semboller için de aynısı.
Ayrıca if-else kullanmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca şimdi farkettim label4 nerede? :D

Ayrıca if-else kullanmanızı tavsiye ederim.

Ayrıca şimdi fark ettim label4 nerede? :D

Label4e ilk değer olarak 0 verin.
Anlaşılması kolay diye bir şey tavsiye edilmez. Kod yazılacaksa en performanslı haliye yazılmalı. Case yapısı belirtilen durum için daha performanslı. Yanlış tavsiyelerde bulunmayın lütfen.

Anlaşılması kolay diye bir şey tavsiye edilmez. Kod yazılacaksa en performanslı haliye yazılmalı. Case yapısı belirtilen durum için daha performanslı. Yanlış tavsiyelerde bulunmayın lütfen.

Arkadaş yeni başlamış. Ayrıca "yanlış tavsiye" olduğunu düşündüren şey nedir?

Sadece onun doğru olduğunu söylemedim. Performanslı olan bu durumda case yapısıdır. Siz performanslı bir şey yerine daha az performanslı bir şey tavsiye ederseniz doğal olarak karışırım.

@reinsy

Yeni konular

Geri
Yukarı