Sony A6000 vs Canon EOS 700D

sscnur

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler. Ben daha önce de konu açmıştım sağ olsunlar çok yardımcı olan arkadaşlar oldu ancak kafamda hala takıntılar var biraz daha netleştirmek için açtım bu konuyu aslında. Öncelikle Sony A6000 ve Canon Eos 700D arasında kaldım sebebiyse tabii ki bütçem. 2000 TL civarı bütçem var. Sony Teknosa veya Vatan Bilgisayar şubelerinde yok internetten almakta sorun olmaz ama en azından gidip göremeyeceğim. Video (kısa film) ağırlıklı olacak. Ek dahili mikrofon da takmak önemli bu yüzden, bu Sony'de yok ama Canon'da var.
Kararsızım video kalitesinde A6000 gerçekten çok iyi olsa da gönlüm Canon'da. Sony lens konusunda da sıkıntı(pahalı) şarj konusunda da duyduğum kadarıyla sıkıntılı. Canon'un lens fiyatları da uygun. İnternette izlediğimiz kısa filmler tadında kaliteli videolar çekmek istiyorum (ışık odaklı çekerim genelde) sizlerinde son kez tavsiyeleri benim için çok önemli. İyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz karar vermişsiniz. Benim tavsiyem 100D yönünde çok küçük olması ve de kadın olmanızdan dolayı. Ama video çekerken de 700D'nin açılır ekranı işinizi kolaylaştıracaktır.

Video (kısa film) ağırlıklı olacak. Ek dahili mikrofon da takmak önemli bu yüzden, bu Sony'de yok ama Canon'da var.
Sony lens konusunda da sıkıntı(pahalı) şarj konusunda da duyduğum kadarıyla sıkıntılı.

700de gayet ideal bir makina pişman olmazsın crop 1.6çarpan dır lens konusunda canon seni üzmez uygun fiyata 1,2tane video için lens aldığında rahatlıkla kullanırsın doğru açıları bulup ikinci el manuel lenslere bak video için af olmasına gerek yok boş yere aynasız makinalara hiç bakma çok yeni lensleride pahalı ve başlangıç in gerekte yok canon 550 d ile bile çekilmiş birsürü klip vb örnek varken. 700d ile istediğini yaparsın önce istersen 700d ile çekilmiş kısa film veya klipleri araştır izle almamak için hiç bir nedenin olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı