Sony A7 lll body alınır mı?

HayaletAdam

Hectopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Aldım mı profesyonel bir kamera almak istiyorum. Ağırlıklı olarak fotoğraf çekeceğım. Video kısmında 4K 30FPS yeterli olacaktır.

Portre, sokak fotoğrafçılığı, manzara, gece cekimleri, hareketli nesneler vs. çekeceğim.

Bu kamera sizce fiyat performans olarak iyi midir?

Güzel makinedir. Oldukça popüler ve kaliteli bir cihaz. Bütçeniz elveriyorsa neden olmasın?

Yine de gece çekimlerinde A7 S serisinden bir model daha iyi olabilir. Bu da yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Genel kullanım için güzel cihaz.

Son düzenleme:
Güzel makinedir? Bir dönem çok severek A7 R5 modelini kullanmıştım. Bu da oldukça popüler ve kaliteli bir cihaz. Bütçeniz elveriyorsa neden olmasın?

Yine de gece çekimlerinde A7 s serisinden bir model daha iyi olabilir. Bu da yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Genel kullanım için güzel cihaz.

Peki hocam bütçeyi 40 bin TL civarına düşürsem önerebileceğiniz başka makine var mıdır?

Aldım mı profesyonel bir kamera almak istiyorum. Ağırlıklı olarak fotoğraf çekeceğım. Video kısmında 4K 30FPS yeterli olacaktır.

Portre, sokak fotoğrafçılığı, manzara, gece cekimleri, hareketli nesneler vs. çekeceğim.

Bu kamera sizce fiyat performans olarak iyi midir?

Kanka uzun süre kullandım bu makineyi. Son zamanlarda çok odak kaybediyor. Ne yapsam düzeltemedim. Odak kaybediyor ve tekrar odaklarken görüntü bozuluyor sürekli. Bir forumlara bak istersen.

Peki hocam bütçeyi 40 bin TL civarına düşürsem önerebileceğiniz başka makine var mıdır?
Croplu sensör sorun olmayacaksa ikinci el bir Fujifilm X-T5 olabilir. Ya da Canon RP düşünülebilir. Ama ikinci el bir A7 Mark 3 full frame olduğu için daha iyi performans gösterebilir.

Kanka uzun süre kullandım bu makineyi. Son zamanlarda çok odak kaybediyor. Ne yapsam düzeltemedim. Odak kaybediyor ve tekrar odaklarken görüntü bozuluyor sürekli. Bir forumlara bak istersen.
Lensinizle ilgili olabilir belki.

Son düzenleme:
Croplu sensör sorun olmayacaksa ikinci el bir fujifilm X-T5 olabilir. Ya da Canon RP düşünülebilir. Ama ikinci el bir A7 Mark 3 full frame olduğu için daha iyi performans gösterebilir.

Yok hocam lens değiştirdim. Sony g Master 16-35 lensle kullanıyordum farklı bir lens taktım yine değişmedi. Muhtemelen makinede sıkıntı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçen varsa a7 serisi güzel aletler. Ama full frame lensleri aps-c'e göre oldukça pahalı oluyor.

Croplu sensör sorun olmayacaksa ikinci el bir fujifilm X-T5 olabilir. Ya da Canon RP düşünülebilir. Ama ikinci el bir A7 Mark 3 full frame olduğu için daha iyi performans gösterebilir.

Hocam Fujifilm X-S20 almaya karar verdim, sizce nasıl makinedir? İkinci el almayı düşünüyorum zaten. A7 Mark 3 mü yoksa Fujifilm X-S20 mi mi alayım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Fujifilm X-S20 almaya karar verdim, sizce nasıl makinedir? İkinci el almayı düşünüyorum zaten. A7 Mark 3 mü yoksa Fujifilm X-S20 mi mi alayım?
X-S10 kullanıyordum şu anki makinemden önce. Çok tatlı makinedir. Boyundan büyük işler yapıyor. Çok ağır olmasın, kocaman gövdesi olmasın ama büyük gövdelerden de geri kalır yanı olmasın diyorsanız biçilmiş kaftan. X-S20 de X-S10'un onun yeni modeli, X-T4'ün sensörünü ve X-T5'in işlemcisini kullanıyor zaten. Performans olarak onlardan geri kalmıyor.

Ben olsam X-S20 alırdım. Çok daha güncel ve yeni nesil bir cihaz. Lens fiyatları da ikinci elde nispeten uygun sayılır. A7 Mark 3 de alınabilecek cihazdır yine de. Sonuçta full frame body. Tercih size kalmış, hangisine içiniz ısınıyorsa onu alın bence.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı