Sony KD-40EX525 Dahili uydu alıcısı kurulumu

Schentienel

Hectopat
Daha fazla  
Sorunum başlıktaki gibi arkadaşlar. İnternetteki talimatları uyguladığımda maalesef arama modunda kanal bulamıyor. Uyguladığım adımların linkini bırakıyorum.

Yardımcı olacak bir televizyoncu arkadaş inanılmaz işimi görür. Isparta'da kime sorsam bilmiyor dahili uydu alıcısına kurmayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan fotoğraf çekip atar mısınız? Özellikle uydu ile ilgili ayar sayfalarının fotoğrafı olursa daha sağlıklı yönlendirebiliriz.
Hemen yolluyorum.

Fotoğraflar burada. Spesifik sekmeler için bekliyorum.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    179,6 KB · Görüntüleme: 74
  • image.jpg
    image.jpg
    164,8 KB · Görüntüleme: 100
Hemen yolluyorum.

Fotoğraflar burada. Spesifik sekmeler için bekliyorum.

Dijital manuel ayar ve analogdaki manuel program kısmına geldiğinizde neler görüyorsunuz hocam?

Manuel ayarlarda frekansı manuel girerek arama yaptınız mı?

12380 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır. << Turksat için arama frekansı.

Manuel ayarlarda operatör kısmında Turksat, D-Smart gibi seçenekler çıkıyor mu? Bende de dahili uydu alıcısı olan philips cihaz var, bu operatör seçeneklerini görerek işlem yapabiliyorum.

Dijital manuel ayar ve analogdaki manuel program kısmına geldiğinizde neler görüyorsunuz hocam?

12380 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılmalıdır. << Turksat için arama frekansı.

Manuel ayarlarda operatör kısmında Turksat, D-Smart gibi seçenekler çıkıyor mu? Bende de dahili uydu alıcısı olan philips cihaz var, bu operatör seçeneklerini görerek işlem yapabiliyorum.
Öperatör değil de. Tam arama Sadece ücretli ve sadece ücretsiz seçenekleri var. Şu an okuldayım eve gider gitmez dönüş sağlayacağım.

Hocam

Eve geldim istediğiniz ayar kısımlarını bırakıyorum. Programlama ile alakalı olanların hepsini koydum yanıt bekliyorum. Sizin söylediklerinize en yakın uydu program ayarlama kısmında ancak sizin söyledikleriniz haricinde DiSEqc ayarları var.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    148,1 KB · Görüntüleme: 46
  • image.jpg
    image.jpg
    151,2 KB · Görüntüleme: 101
  • image.jpg
    image.jpg
    142,7 KB · Görüntüleme: 42
  • image.jpg
    image.jpg
    131,8 KB · Görüntüleme: 63
  • image.jpg
    image.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 70
  • image.jpg
    image.jpg
    128,2 KB · Görüntüleme: 53
  • image.jpg
    image.jpg
    150,5 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Öperatör değil de. Tam arama Sadece ücretli ve sadece ücretsiz seçenekleri var. Şu an okuldayım eve gider gitmez dönüş sağlayacağım.

Hocam

Eve geldim istediğiniz ayar kısımlarını bırakıyorum. Programlama ile alakalı olanların hepsini koydum yanıt bekliyorum. Sizin söylediklerinize en yakın uydu program ayarlama kısmında ancak sizin söyledikleriniz haricinde DiSEqc ayarları var.

1661962258252.png

Hocam bu görselde sinyal ayarlarını yapabiliyo musunuz? Sinyal ayarlarında ayar yaptığınızda Sinyal Gücü ve Kalitesi değişiyor mu?

Eki Görüntüle 1502445

Hocam bu görselde sinyal ayarlarını yapabiliyo musunuz? Sinyal ayarlarında ayar yaptığınızda Sinyal Gücü ve Kalitesi değişiyor mu?
Lnb yaplandırmasını değiştirebiliyorum
Transponderi de ancak ne olarak ayarlamalıyım ? Bu sekmeye gelmeden önce de Tam arama ya da Ağ tarama seçmem gerek. Tam arama seçildiğinde ise en alttaki sekme kapanıyor. Yapmam gereken ayarları atıyorum.

Hocam halletim şu an yüzde 92 de 245 kanal buldu. Yardımlarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    155,1 KB · Görüntüleme: 63
  • image.jpg
    image.jpg
    141,2 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Lnb yaplandırmasını değiştirebiliyorum
Transponderi de ancak ne olarak ayarlamalıyım ? Bu sekmeye gelmeden önce de Tam arama ya da Ağ tarama seçmem gerek. Tam arama seçildiğinde ise en alttaki sekme kapanıyor. Yapmam gereken ayarları atıyorum.

Hocam halletim şu an yüzde 92 de 245 kanal buldu. Yardımlarınız için teşekkürler.

Sorunu çözebildik sanırım, hayırlı uğurlu olsun :)

Nasıl çözdünüz? Aynı durum bende de var şuan yardımcı olur musunuz?
Televiyonu fabrika ayarlarına döndürün hocam. Daha sonra uydu otomatik aramaya gelin. Sonra bana transponder sekmenizi atın hocam.

Televiyonu fabrika ayarlarına döndürün hocam. Daha sonra uydu otomatik aramaya gelin. Sonra bana transponder sekmenizi atın hocam.
Transponder kısmına batıda iseniz 12380 mhz,sembol hızı 27500; doğuda iseniz 12423’e 30000 olarak ayarlayın. Sinyal gelmesi lazım.

Geri
Yukarı