Sony MDR-ZX110AP ön ve arka sesler ayırt edilemiyor

zkann

Centipat
Daha fazla  
Bugün Sony MDR-ZX110AP kulaklık elime geçti ve yaklaşık 10 saattir neredeyse aralıksız test ediyorum, oyunlarda sese odaklanıyorum vb.
şarkı ve 8D performansı mükemmel ötesi olsa da çok oynadığım oyunlardan olan Valorant'ta birkaç problemimiz var. Öncelikle önceki aşırı kalitesiz, 80-90 TL'lik kulak içi kablolu kulaklığımda aldığıma göre çok daha uzun ve basslı bir mermi sesi geliyor, alışkın olmayan birinin başını 15-20 saniyede ağrıtabilir derecede. Ekteki ayarı kapattığımda genel olarak tüm sesler azaldı ve silah sesi de eskisinden neredeyse farklı oldu ama açık tutup alışsam daha iyi mi olur bilmiyorum, bu konuda önerilerinizi bekliyorum.

1713645254949.png

Ana konumuz ise, ön ve arkayı ayırt edemiyorum. Poligonda kolay botları açıp ortaya geçip gözüm kapalı şekilde botların yerini tahmin etmeye çalıştığımda sağ ön ve sağ arka arasındaki farkı / sol ön ve sol arka arasındaki farkı ayırt etmem imkansız. Saatlerimi harcadım fakat yok, olmuyor. Ne yapabilirim? Kulaklığı takış şeklimi de çok kez değiştirmeyi denedim fakat sonuç aynı.

Geri
Yukarı