Sony NW-S738F MP3 PC Görmüyor ve Dil Japonca Ne yapmalıyım ?

conterct

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, Sony NW-S738F digital media player'a sahibim ancak bazı problemlerim var. Öncelikle dil japonca nasıl düzeltebileceğimi bilmiyorum, japonca olduğu için ancak settings'den bir kaç defa bütün şeritlere girip baktım dil var mı diye ancak bir şey görmedim. İlk sorunum böyle. Diğer sorunum ise pc görmüyor, hiç görmüyor. Şarj ediyor ancak mp3 görmüyor. Buna bağlı olarakta müzik atamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

images.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi dil hiç bir şekilde olmuyor video incelemelerinde yerini öğrendim ancak benimkinde oraya girmiyor. Aygıt Yöneticisinden baktım ancak bir şey gözükmüyor pc hiç görmüyor heralde cihazı. Telefonu felan sıkıntısız görüyor pc.

Bak resimde 10 yazan yerde ince bir delik olacak. Oraya iğne ile 5 sn basılı tutacaksın.
Not: Batarya takılı ve bilgisayara bağlı şekilde.
Not 2: Arkada bulunuyor delik.

NWZS739F_qs.pdf-0.png

Resetten sonra İngilizce olacaktır orada Türkçe seçip kullanabilirsin desteği varsa.
Eğer düzelmezse bilgisayarda en azından disk gelmesi lazım Malwarebyte veya Antivirüs programı ile diskleri tarat veya biçimlendir.

Abi dil yine olmadı bu problemi çok yaşayan kişi var keşke burda çözümünü bulsakta diğer arkadaşlarda yararlansa.

http://walkman.update.sony.net/ContentTransfer/v1300/ContentTransferInstaller-v13.exe
Bunu bilgisayara indir ve Usb bağlanmamış olsun.
Sağ tıkla ve özellikler uyumluluktan Windows 7 SP1'i seç. Çift tıkla çalıştır. Program kurulum bitince usb bağla ve programda görünüyor mu kontrol et.

1. Press and hold the BACK / HOME button in the pause mode until the Home menu appears.
  2. Press the
    image02.gif
    /
    image03.gif
    /
    image06.gif
    /
    image05.gif
    button to select
    settings.gif
    (Settings), and then press the
    image2.gif
    button to confirm.
  3. Press the
    image02.gif
    /
    image03.gif
    /
    image06.gif
    /
    image05.gif
    button to select "Common Settings", and then press the
    image2.gif
    button to confirm.
  4. Press the
    image02.gif
    /
    image03.gif
    /
    image06.gif
    /
    image05.gif
    button to select "Reset all Settings", and then press the
    image2.gif
    button to confirm. The confirmation screen to set back to the factory settings appears.
  5. Press the
    image02.gif
    /
    image03.gif
    button to select "Yes" and then press
    image2.gif
    button to confirm. "Restored factory settings" appears.

1. Menüye gir.
  2. Yön tuşları ile
    settings.gif
    simgesine gir.
  3. Yön tuşları ile Common Settings'e gir , Japonca olduğundan eminsen bu yazana gir; 共通設定
  4. Yön tuşları ile すべての設定をリセットyazana gir.
  5. Karşına 復元し工場設定 yada 復元さ工場設定 yazan bir pencere gelecek orada はい yazana tıkla.
Bunları yapabildiysen şu dosyayı bilgisayarda usb bağlı şekilde çalıştır:
http://walkman.update.sony.net/fw/pc/ZS730F/NWZ-S730F_V1_11.exe

Maalesef abi ilk dediğin olmadı birde Windows 7SP1 yok , Windows 7 var onla kurayım dedi olmadı yine görmedi mp3'ü. Dil ayarında 共通設定 dediğin yere girdim ancak すべての設定をリセット böyle bir seçenek bulamadım. İstersen eğer fotoğraf çekip atabilirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı