Sony: “PlayStation 5 Stokları Tükendi”

Burada bol bol PS5'ler mevcut daha. Biz satalım onlara ve şak dolar oldu 2TL.
Eki Görüntüle 748468

'Şaaaaaak!'

1606209365278.png

Yani Sony'in kendini tekelleştirmesini normal mi karşılamam gerekiyor? Xbox ne güzel yapıyor 30K değil 5K'lık sistem dahi dizsem Forza Horizon 4'ü Ultrada oynamak için yetiyor. İlla her firma tekel olmaya çalışmak zorunda değil. Her türlü o oyuna verdiğim para aynı yere gidiyor.

Xbox şu an GoW klasmanında çok güzel bir oyun dahi yapsa bu oyun yine PC'de de oynanabilecek zaten. Adamların istedikleri de bu, isteyen istediği gibi oyunumuzu oynasın diyorlar. Sony gibi insanları salak yerine koyup nasıl olsa bizde oyun var her türlü alacaklar performans kasmamıza gerek yok demiyorlar :D

Yani size "kardeşim oyunumuz burda, istersen konsolumuzda oyna, istersen de PC'den satın al oyna, keyfin bilir" diyen bir firma mı daha yakın geliyor yoksa "benim oyunumu oynicaksan paşa paşa bu konsolu alacaksın paşam bunun başka yolu yok" diyen bir firma mı? Ben ilkini tercih ediyorum ve bilgisayarımdan paşa paşa FH4'ümü oynuyorum.

Üstelik PS'den PC'ye geçen oyunları da görüyoruz, hepsi optimizasyon özürlüsü oynanamayacak düzeyde bozuklar. Xbox oyunlarında böyle bir şey de yok, PC'deki en iyi optimizasyonu yapıyor herifler. Ben burada kullanıcıyı düşünen Xbox'un yanındayım, PS sahibi olmasaydın sen de böyle düşünürdün muhtemelen :D
Dünyada önemsenen şey şu: "Bir konsol alırsam bana özel oyunlar, ayrıcalıklar olmalı." Sony de bunu yapıyor. Gayet de iyi yapıyor.

Dünyada önemsenen şey şu: "Bir konsol alırsam bana özel oyunlar, ayrıcalıklar olmalı." Sony de bunu yapıyor. Gayet de iyi yapıyor.
Bilgisayar alırken sana özel ne kazanmış oluyorsun? Oynadığın oyunları başkaları oynayamıyor mu :D Böyle bir zihniyet olabilir mi arkadaşım ya oyun oynuyoruz işte benim basit bir oyunu oynamak için bir konsol satın almak zorunda olmamam gerekir, bunun normal karşılanacak bir yönü bile yokken normal karşılayacak duruma gelmişsiniz :D

Ben Sony'nin yanındayım ve olacağım. Sony kendi konsolunu kullananlarını çok önemsiyor.
Xbox gibi "Kardeşim banane istediğin yerde oyna, yeter ki beni aldığında bir ayrıcalık bekleme" demiyor.
Bilgisayar alırken sana özel ne kazanmış oluyorsun? Oynadığın oyunları başkaları oynayamıyor mu :D Böyle bir zihniyet olabilir mi arkadaşım ya oyun oynuyoruz işte benim basit bir oyunu oynamak için bir konsol satın almak zorunda olmamam gerekir, bunun normal karşılanacak bir yönü bile yokken normal karşılayacak duruma gelmişsiniz :D
Dünyada gayet normal karşılanıyor. Bu arada sadece bir oyun dediğiniz oyunlar oyun dünyasının başyapıtları. Onlarca ödül kazanıyorlar.

500$'lık konsoldan Xbox Series X performansı bekliyorum, öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki rakibi olan Xbox Series X 1.000$. O da 499$ fiyattan satılıyor ama 30FPS oyun oynatmıyor sana, beklediğim de bu.
PS asla donanım anlamında Xbox'ı geçemedi zaten. Ben de şu anda kesinlikle Xbox'ı tercih ederim, Türkiye'de yaşayan birisi olarak Game Pass sistemi benim için çok büyük bir nimet.
Böyle bir zihniyet olabilir mi arkadaşım ya oyun oynuyoruz işte benim basit bir oyunu oynamak için bir konsol satın almak zorunda olmamam gerekir, bunun normal karşılanacak bir yönü bile yokken normal karşılayacak duruma gelmişsiniz.
Hocam rekabet bu. PS'nin Xbox'tan çok daha sevilmesinin sebebi bu oyunlar zaten. O oyunlar olmasa kim neden tercih etsin PS'yi? Sony'nin sadece kendi platformuna özel oyun çıkarması ahlak dışı bir hareket falan değil, firmanın kendi hakkıdır. Adamlar kendi ürünlerini istediği platforma çıkarma hakkına sahip, bunun kötü bir zihniyetle alakası yok. Sanki adamlar farklı oyun yapımcılarını kendi konsoluna oyun çıkarmaya zorluyor, adamlar kendilerinin sahip olduğu yapımcı firmalara kendi konsolu için oyun yaptırıyor.

Eğer Microsoft, Windows'a sahip olmasaydı emin ol kendileri oyun yapınca oyunu sadece Xbox'a çıkarırlardı. PS fanboylarına laf atacam diye Xbox fanboyluğu yapıyorsunuz. Microsoft neden 2 firması arasında bir rekabet oluştursun?

Ankamall MediaMarkt'da 10 küsür vardı pazar günü gördüğüm kadarıyla. Alacak olan varsa ordan alabilir Ankara'da.

Ankamall MediaMarkt'da 10 küsür vardı pazar günü gördüğüm kadarıyla. Alacak olan varsa ordan alabilir Ankara'da.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı