Çözüldü Sony Vaio format USB'si den boot etmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alpeertunga

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Değerli dostlar merhaba,

Sony Vaio laptop geldi Almanya'dan. Ya ne gıcık bir alet ise format atılmıyor; asist tuşuyla giremiyorum bile. BIOS'ta USB kısmını başa alıyorum, yine olmuyor.

Var olan konulara baktım ama net çözüm bulamadım. Önerisi olan var mı?

Çözüm
External illa USB olacak değil. Boot tuşunu öğren derim cihazın.
Ayrıca cihazda Security sekmesi var. Securr boot varsa UEFI de vardır. Cihazın işlemcisi nedir? Tabi bunları konuyu açarken yazman lazımdı...

UEFI yokmuş assist tuşu ile Media'dan aç dedim açtı. Demek ki böyle oluyormuş hocam. i5 idi işlemcisi.
Rufus'la yeniden yazdırıyorum bu ayarlarda. BIOS'u da atıyorum hemen.
İlk fotoğraftaki standart ayarları PC böyle başlıyor sorun yok fakat ikinci fotoğraftaki seçenegi başa alınca gelmiyor. Siyah ekranda kalıyor. Yani external deviceyi başa alınca tepki vermiyor alet.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    40,5 KB · Görüntüleme: 218
  • 241738434_10159393924809110_1986316658625854491_n.jpg
    241738434_10159393924809110_1986316658625854491_n.jpg
    64,1 KB · Görüntüleme: 300
  • 2.jpg
    2.jpg
    57,5 KB · Görüntüleme: 245
Son düzenleyen: Moderatör:
External device ın içine girince USB'yi görüyor mu?

Ayrıca cihazda Security sekmesi var. Secure boot varsa UEFI de vardır. Cihazın işlemcisi nedir? Tabi bunları konuyu açarken yazman lazımdı.......

Son düzenleme:
Ayrıca cihazda Security sekmesi var. Securr boot varsa UEFI de vardır. Cihazın işlemcisi nedir? Tabi bunları konuyu açarken yazman lazımdı...

UEFI yokmuş assist tuşu ile Media'dan aç dedim açtı. Demek ki böyle oluyormuş hocam. i5 idi işlemcisi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı