Sony Vaio için orijinal batarya önerisi

SafaCelik

Hectopat
Merhabalar, elimde eski nesil ve yan sanayi batarya kullanıldığı için ana kartı yanmış bir Sony Vaio SVF152A29W (Sony'nin web sitesindeki adıyla SVF1521SSTW) modeli bir dizüstü bilgisayar var. Ana kartını değiştirttim, fakat orijinal batarya bulma ile ilgili problem yaşıyorum. İnternet üzerinden bulduğum satılık bataryaların bir kısmı başka markaların yan sanayi ürünleri, diğer kısmı da orijinallik durumu meçhul ürünler. Bu ürün için orijinal bir bataryayı nereden ve nasıl tedarik edebilirim, bana yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca sizce bu i5-3337U işlemcili dizüstü bilgisayara RAM ve SSD güncellemesi yaparsam okul amaçlı kullanım için yeterli olur mu? Şimdiden teşekkürler.

Sony, Vaio'yu sattı, laptop da yaşlı, orijinal ürün bulamazsın.
Okul amaçlı ne yaptığına göre durum değişir. Ms Office tarzı işler ise iş görür.
Gene de RAM ve SSD bütçesini laptop ederine ekleyip biraz daha iyi ürüne geçmeyi de araştırabilirsin, ikinci el tabii.

Ms Office için yeterliyse benim için bir problem yok. Orijinal bulamayacağımı da tahmin etmiştim ama sorayım dedim. Yan sanayi ürün almak biraz piyango bir durum. İyi araştırmam gerekiyor o zaman. Teşekkürler bilgi için.

Geri
Yukarı