Sony vaio laptop teknik servis önerisi

jeepr0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Sony vaio laptopum var. Teknik servis olarak nereye götürebilirim? Güvenilir bir yer var mı kargo ile yollayabileceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi şehirde yaşıyorsun ? Benim de sony vaio laptopum var. Ben şehrimdeki yetkili servise vermiştim fan yüzünden. Garanti kapsamında olduğundan bedavaya değiştirdiler fanı.

Daha önce 3-4 kere servise yolladım ama yapamadılar sorunu ise açıldıktan sonra 5-6 dakika sonra kapanıyor. Gebzede yaşıyorum @Xion

Aida64 ile sıcaklık kontrolü hiç yaptınız mı?Laptobu açınca programı açın kapanana kadar değerleri izleyin..Saat geri kalıyor mu bu arada?

Yukarıdaki işlemi yapın, değerlere bakalım, başlangıç ve sonlara doğru sıcaklık değerlerini paylaşın(görsel daha iyi olur)
Bilgisayarı BIOs ekranında açın, bekleyin 5dk sonra kapanıyor mu, kapanmıyorsa daha bekleyin gideri var diyene kadar..

Son düzenleyen: Moderatör:
Servise yolladıktan sonra laptopu açma tuşuna basıyorum sadece siyah ekran geliyor sıcaklık normaldi en son açtığımda

BIOS ekranı hiç gelmiyor doğru mudur?
Evet ise laptobun fişini çek, pilini çıkar, power tuşuna 20 sn basılı tut.(laptobun ışıkları sönmediyse daha uzun tut)
Sonra fişi tak, laptobu aç(power düğmesine bas), değişen bir şey var mı bana söyle..
(pili takma)

Servise gönderecek isen, aşağıdaki linkteki kontak numaralarından firma ile temasa geç, kendileri sony yapmıyorlar sanırım ama seni iyi bir yere yönlendirebilirler.

Çizgi RMA Services | İletişim Bilgileri

Sorununla ilgili olarak ise yukarıda birçok soru sormama rağmen cevap vermemişsin, konu izlemesini kapatıyorum, diğer forumdaşlar yardımcı olurlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı