Sony Vaio laptopa işlemci ve RAM takılır mı?

İgnacio

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, benim laptop biraz eski acaba işlemci ve RAM takılabilir mi öğrenmek istedim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bazı laptopların işlemcisi anakarta gömülü oluyor. Eğer öyle ise değiştiremezsiniz.
Ayrıyeten değiştirebileceğiniz varsayarak şunu söyleyeyim, Değmez.

RAM kendiniz takabilirsiz ama işlemci için aynı durum söz konusu değil.
Kendiniz taka bilirsiniz derken

Bazı laptopların işlemcisi anakarta gömülü oluyor. Eğer öyle ise değiştiremezsiniz.
Ayrıyeten değiştirebileceğiniz varsayarak şunu söyleyeyim, Değmez.
Acaba nasıl anlarım lehimli olup olmadığını?
Değmez derken performansımı kast ediyorsunuz?

Kendiniz takabilirsiniz derken.

Acaba nasıl anlarım lehimli olup olmadığını?
Değmez derken performansımı kast ediyorsunuz?

Alt kapağı açtığınızda RAM'ler gözüküyorsa elle çıkartıp basit şekilde montajı yapabilirsiniz. Ayrıca işlemci değiştirmek gözle görülür hiçbir fark oluşturmayacaktır eski model laptoplarda.

Alt kapağı açtığınızda RAM'ler gözüküyorsa elle çıkartıp basit şekilde montajı yapabilirsiniz. Ayrıca işlemci değiştirmek gözle görülür hiçbir fark oluşturmayacaktır eski model laptoplarda.
Bana sadece windows 11 için gerek bide bir az hizlansin diye ,işlemci taktırsam olurmu bunları karşılarmı

Bana sadece Windows 11 için gerek bir de biraz hizlansin diye, işlemci taktırsam olur mu bunları karşılar mı?

Hocam dediğim gibi işlemci yüksek ihtimal değişmiyordur. Değişse bile paranıza yazık performans anlamında istediğinizi vermeyecektir. Sizin SSD takıp RAM yükseltmesi yapmanız gerek. SSD taktığınızda alacağınız hız emin olun sizi şaşırtacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı