Sony VAIO Laptop'a RAM Takamama Sorunu

• Konuyu başlatan Xion
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B

Xion

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben 1-2 ay önce Sony laptopuma RAM takmak istedim fakat RAM'leri takınca laptop mavi ekran hatası verip kapanıyor. Ve mavi ekran hatasından önce çok uzun bir süre Windows ekranında bekletiyordu. Şimdi laptopa biraz upgrade yapmak istediğimden tekrar deneyeceğim. Fakat tekrar bir sorunla karşılaşırım diye korkuyorum. Tavsiyeleriniz var mı bu konuda?

Ve laptopum;
SONY VAIO VPCEB4Z1E

Toplamda maksimum 8GB destekliyor. Sanırım 2 slotu, öyle ise slot başı 4GB'lık 1066 veya 800 lük RAM kullanabilirsin.

Ne aldın ve taktın bilmiyorum, doğru taktıysan ve RAMler OK ise en azından RAM kaynaklı mavi ekran sorunu yaşamaman gerek.

1066 Mhz 4 GB bir rami bir slota birde 2GB eski rami diğer slota taktım acaba ramler aynı olmadığı için mi olmadı.

Evet. Zaten tanıdığım bir bilgisayarcıdan almıştım. Hatta o taktı ama çalışmadı. Kingston'unda 4 GB 1066 MHz CL7 bir RAM'i var mı bilmiyorum. Bu arada voltaj değerlerini vs. nereden öğrenebilirim?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı