Sony vaio modifiye

ScreenShot_20200122164547.png
ScreenShot_20200122164530.png
ScreenShot_20200122164453.png
ScreenShot_20200122164425.png

Bu özellikte bir bilgisayarım var. Geliştirmek istiyorum. Windows 7'den 10'a (anahtarım var) geçeceğim. Anakart ne kadar MHz destekliyorsa o kadar RAM alacağım. Yine destekliyorsa işlemci geliştireceğim. En önemlisi SSD alacağım. Ancak HDD 2.5 mı 3.5 mı bilmiyorum. Ne kadar RAM ve SSD destekler? Hangi işlemciye geçebilirim(pek mümkün değil gibi)? Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

Bunlar seçtiğim işlemciler, çipset destekliyor. BIOS engeli yoksa direkt çalışırlar. Sendeki işlemcinin iki tipi mevcut. Lehimli ise upgrade yapamazsın, soketli ise olur.
Cpu-z PGA yani soketli diyor ama gene de görsel kontrol gerekir.

RAM bu işlemcilerle, 2 soket varsa 2x8GB şeklinde yükseltilebilir. İşlemciler 1333Mhz RAM destekler ama 1600lük de çalışır, 1333 hızında tabii.
SSDler 2.5".
Dizüstünde zaten 3.5" disk olmaz.
Bazen upgrade yerine ikinciel başka bir makina almak daha makul fiyat ve performans sağlayabilir.
O kısmı da araştır derim.

Bunlar seçtiğim işlemciler, çipset destekliyor. BIOS engeli yoksa direkt çalışırlar. Sendeki işlemcinin iki tipi mevcut. Lehimli ise upgrade yapamazsın, soketli ise olur.
Cpu-z PGA yani soketli diyor ama gene de görsel kontrol gerekir.

RAM bu işlemcilerle, 2 soket varsa 2x8GB şeklinde yükseltilebilir. İşlemciler 1333Mhz RAM destekler ama 1600lük de çalışır, 1333 hızında tabii.
SSDler 2.5".
Dizüstünde zaten 3.5" disk olmaz.
Bazen upgrade yerine ikinciel başka bir makina almak daha makul fiyat ve performans sağlayabilir.
O kısmı da araştır derim.
Param olsa (biraz) geçecektim ama 2 sene idarelik. Zaten Windows 10 UEFİ'ye geçersem halledebilirim. Teşekkürler iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı