Sony Vaio SSD ve Ram Tavsiyesi

joistick

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Developer
Merhabalar. Sony Vaio VPCEB15FA laptop sahibiyim. İşim nedeniyle aynı anda birçok tarayıcıda dolaşmam gerekiyor ama 4GB lık tek modül Ram'im sorun çıkarıyor. (Ram kullanımı %90 u görüyor :( ) Ram takviyesi yapmak istiyorum tabi bide sistemin biraz hızlanması içinde SSD şart. Gerekli bilgileri aşşağıda belirttim. Bilgili kişiler bana SSD ve Ram tavsivesinde bulunursa sevinirim. Bütçem 400-600 Tl

işlemci.PNG anakart.PNG ram.png

Evet söyledikleriniz mantıklı geliyor işlemci değiştirmeyide düşünebilirim bu aralar aşırı derecede darboğaz oluşturuyor. Ama kaç Mhz değerinde ramleri tercih etmeliyim parçaları nerden temin edebilirim ? Ve özelliklede işlemci değişimi hakkında beni bilgilendirirseniz sevinirim :)

1333 Mhz, özelliklerini yukarıda belirtmiştim.
İkinci el veya sıfır, internetten ya da bazı tekno marketlerden alabilirsin.

Kağıt üzerinde bu işlemciler uyumlu, bios desteklemez ise çalışmazlar, sorun olacağını sanmam ama riski de var:ARK | Compare Intel® Products

i5lerden seçebilirsin, fiyatları makul olur, özellik olarak i7lerden yarım tık gerideler.

Bu arada cpu'n çıkarılabilir olmalı.

Evet işlemcim çıkarılabilir. Ayrıca belirtmek isterimki sistemimin biosunu güncelleyemiyorum sorun çıkarma ihtimali sizce nedir? Kusura bakmayın sizide uğraştırıyorum ama :/

Teşekkürleer Amazondan i7 620M, Kingston Digital 120GB SSDNow ve Kingston Value RAM 4GB 1333MHz siparişi verdik gelmasini bekliyoruz :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı