Sony Vaio SVE1512Q1EW macOS boot sorunu

Son düzenleyen: Moderatör:
@burakcakar
7-zip programı ile .raw imajının içerisini çıkarabilirsiniz. Daha sonra çıkan 1-2-3 diye giden hfs uzantılı bölüntüleri transmac vs ile yazabilirsiniz ama boot edilmesi için ayrı bir clover usb lazım. Size tavsiyem tekil imajları kullanın eğer 64GB flash yok ise multiboot imajıma gerek yok.

@burakcakar
7-zip programı ile .raw imajının içerisini çıkarabilirsiniz. Daha sonra çıkan 1-2-3 diye giden hfs uzantılı bölüntüleri transmac vs ile yazabilirsiniz ama boot edilmesi için ayrı bir clover usb lazım. Size tavsiyem tekil imajları kullanın eğer 64GB flash yok ise multiboot imajıma gerek yok.
KealOS High Sierra linki var mı hocam bulamadım :)

Sierra denerkern USB'den boot edince Clover ekranı gelmiyor mu ? USB'yi doğru olarak boot ettiğine emin misin ? Legacy olarak denedin mi ?

Clover ekranı gelmiyor, USB doğru olarak boot ediyorum, legacy olarak denendi. Bu macOS olmadı lakin bir macOS indirdim oldu direk. Ama WİFİ yok şimdide driverde sıkıntı yaşıyorum.

Clover ekranı gelmiyor, USB doğru olarak boot ediyorum, legacy olarak denendi. Bu macOS olmadı lakin bir macOS indirdim oldu direk. Ama WİFİ yok şimdide driverde sıkıntı yaşıyorum.
Dostum merhaba, aynı cihazdan bende de var kurmayı düşünüyorum. macOS durumu nedir, kurabildin mi sen ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı